Konkurs historyczny "Czy znasz Kraków?"

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski mogą brać udział w najstarszym konkursie wiedzy historycznej na temat Krakowa. Temat konkursu w roku szkolnym 2018/2019 brzmi: „Cracovia Mediaevalis. Kraków do schyłku wieków średnich".

W tej edycji wracamy do tradycyjnej formy konkursu - czyli wykładów w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Nowością jest możliwość udziału w konkursie trzyosobowych drużyn - a nie tylko uczestników indywidualnych.

 

Regulamin konkursu, wykaz lektur a także daty wykładów można znaleźć tutaj. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Uczestnicy, którzy uzyskają najlepszy wynik w finale i będą uczniami klasy maturalnej w roku szkolnym 2019/2020, mają prawo do wzięcia udziału w XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim (www.konkurs.uj.edu.pl).

 

Konkurs wiedzy historycznej "Czy znasz Kraków?" to najstarszy i najbardziej prestiżowy krakowski konkurs dla szkół. Organizowany jest od 1961 roku.  Jednym z jego inicjatorów był Młodzieżowy Dom kultury, obecnie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Od lat patronem konkursu jest Rada Miasta Krakowa.

 

Dodatkowe informacje:
Anna Sęk
Tel. 12 259 49 37
E: asek@cmjordan.krakow.pl

 

Regulamin.

 

Schedel (1)

 (Najstarszy znany widok Krakowa z kroniki Hartmana Schedla z końca XV w., ze zbiorów MHK)

 

 

Organizatorzy konkursu:
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.