Przegląd Teatralno-Muzyczny dla osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”

Zapraszamy na tegoroczny Przegląd Teatralno-Muzyczny dla osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”, organizowany już po raz siedemnasty przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Gminą Miejską Kraków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia br. (wtorek-piątek w godz. 10:00-12:00) w siedzibie Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 (sala teatralna).    

 

Czterodniowe prezentacje to okazja do spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych z przedszkoli i szkół integracyjnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz stowarzyszeń. Swój udział w tegorocznym przeglądzie zapowiedziało 20 wykonawców (zespołów i solistów) - łącznie ponad 250 osób. Występom wnikliwie będzie się przyglądać jury złożone z ekspertów zajmujących się teatrem, muzyką i tańcem, pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Podczas finału Przeglądu, który odbędzie się 25 maja na KS Bronowianka, laureaci otrzymają Buławy Lajkonika i pamiątkowe dyplomy. Zostaną również zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.