NOC KIN STUDYJNYCH

Przed nami druga edycja Nocy Kin Studyjnych organizowana w cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września wszystkie krakowskie kina studyjne, w tym Kino Paradox działające w CM, zapraszają widzów do swoich sal na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje.

NOC KIN STUDYJNYCH W KINIE PARADOX (UL. KRUPNICZA 38)
25 WRZEŚNIA 2021

 

 

12:00 - Warsztaty dla dzieci (wiek +5): Z taśmy filmowej na ekran, czyli odkrywamy tajemnice obrazu filmowego i dowiadujemy się, jak działa projektor filmowy.
Warsztat jest poprowadzony przez Monikę Kilian - zawodowo związaną z kinem, a prywatnie filmożercą oraz Grzegorza Marka - kinooperatora pracującego w kinie Paradox, pasjonata i kolekcjonera starych projektorów filmowych.

Czas trwania: 60 min


Koreański Paradox:

16:00 - Minari, reż. Lee Isaac Chung / USA / 2020 / 115’
W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

20:30 - Płomienie, reż. Chang-dong Lee / Korea Południowa / 2018 / 148 ‘
Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował.
Dziewczyna opowiada koledze o bliskich planach podróży do Afryki i prosi go o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Następnego dnia para spotyka się w mieszkaniu Hae-mi, co kończy się namiętnym seksem. Niedługo potem Hae-mi wyjeżdża, zaś zakochanemu Jong-soo pozostaje snucie planów o wspólnej przyszłości.
Scenariusz jest luźną adaptacją opowiadania "Spalenie stodoły" Harukiego Murakamiego.

23:30 - Maggie, reż. Ok-seop Yi / Korea Południowa / 2018 / 88’ z angielskimi napisami
Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i jej chłopak, który potrafi kreślić tuszem kosmiczne tatuaże. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?