Konkurs literacki "Dzielnica I Stare Miasto - moje miejsce na Ziemi"

Dzielnica Stare Miasto to temat rzeka. Ten najstarszy obszar Krakowa kryje wiele opowieści - niektóre z nich już dawno przeszły do historii, inne dopiero się piszą. W tym pisaniu potrzebują jednak waszej pomocy - zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Dzielnica I Stare Miasto - moje miejsce na Ziemi". Wydarzenie kierujemy do uczniów szkół podstawowych i średnich znajdujących się na terenie Dzielnicy I Stare Miasto oraz mieszkańców (obecnych i mieszkających tu w przeszłości)  Dzielnicy I Stare Miasto.

Prace powinny nawiązywać lub być inspirowane krakowskim Starym Miastem - jego historią, teraźniejszością lub przyszłością, tradycjami, legendami, zabytkami, znanymi lub zapomnianymi mieszkańcami itp. Mile widziane teksty opierające się na osobistych doświadczeniach, wspomnieniach.

Przewidywane są dwie kategorie form literackich: proza (np. opowiadanie, kartka z pamiętnika), teksty publicystyczne (np. reportaż, felieton, wywiad). Na Wasze prace czekamy do 30 czerwca 2021 r.

Organizatorami Konkursu są Rada Dzielnicy I Stare Miasto oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.Regulamin konkursu:
Konkurs literacki pn. Dzielnica I Stare Miasto - moje miejsce na Ziemi - REGULAMIN

Dodatkowe informacje:
Agnieszka Młynarczyk
E: konkursy@cmjordan.krakow.pl 
T: 12 430 00 15 wew. 243