Konkurs plastyczny "Gdyby tygrysy jadły irysy"

Konkurs plastyczny "Gdyby tygrysy jadły irysy" - organizowany w 90. rocznicę urodzin Wandy Chotomskiej - został zakończony. Dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

----

PROTOKÓŁ Konkursu plastycznego „GDYBY TYGRYSY JADŁY IRYSY”

Jury w składzie:
Małgorzata Surma -nauczyciel
Małgorzata Figiel - nauczyciel
Beata Ziomek- plastyk-dekorator
Anna Dranka-Szot – sekretarz jury, nauczyciel

Jurorzy po zapoznaniu się z pracami plastycznymi blisko 250 uczestników konkursu postanowiło nagrodzić 25 osób oraz wyróżnić 48 prac przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Przedszkolaki

WYRÓŻNIENIA:
1. Martyna Adamczyk, Przedszkole nr 3 w Skawinie, Op. Agnieszka Zając
2. Magdalena Pietrzko, Przedszkole nr 3 w Skawinie, Op.Wioletta Pęcek
3. Stefania Suchanicz, Milena Paś, L.6, Przedszkole nr 77, Op. Agnieszka Wrońska
4. Grzegorz Łysiak, L.5, Przedszkole nr 7 Sióstr Serafitek, Op. S.Barbara Budz
5. Michał Wąs, L.6, Przedszkole nr 7 Serafitek, Op. S.Barbara Budz
6. Weronika Treit, Przedszkole nr 7 Serafitek, Op. S.Barbara Budz
7. Wojciech Urbanik, L.7, Przedszkole nr 14, Op.Dorota Olajossy
8. Zofia Hebda, Przedszkole nr 14, Op.Dorota Olajossy
9. Nina Rokicka, Przedszkole nr 29, Op. Joanna Majchrzak
10. Leon Pasternak-Kapera, Przedszkole nr 127, Op.Teresa Kutrzeba
11. Agnieszka Wylon, Przedszkole nr 123 Tęczowa Kraina, Op. Izabela Karolska
12. Iga Matysiewicz, L.4, Przedszkole nr 140, Op. Joanna Bizunowicz
13. Izabela Koczur, Przedszkole Niepubliczne Lalkowo, Op. Ewa Leśniak
14. Laura Fossaert, Izabela Koczur, Dmitro Koval, Milena Murzyn, Mariia Poharebtsova, Vincent Porwoł, Michał Wyrwiak, Szymon Chlebda, Op. Ewa Leśniak

NAGRODY:
1. Zofia Wąsala, L.6, Przedszkole nr 123 Tęczowa Akademia Przedszkolaka, Op. Izabela Karolska
2. Kalinka Woch, L.6, Przedszkole nr 123 Tęczowa Akademia Przedszkolaka, Op. Izabela Karolska
3. Alicja Krupińska, L.5, Przedszkole nr 123, Op. Katarzyna Kusia
4. Jagna Stefaniuk, Akademia Twórczego Przedszkolaka, L.4,5, Op. Aneta Drozd
5. Nina Kotarba, L.5, MDK Fort 49 Krzesławice, Op. Marta Szeliga
6. Bartek Król, L.5, MDK Fort 49 Krzesławice, Op. Marta Szeliga
7. Ada Misiorek, L.5, Przedszkole nr 113, Op. Marta Szeliga
8. Tosia Forczek, L.5, Przedszkole nr 113, Op. Marta Szeliga
9. Amelia Sankiewicz, L.4,5, Przedszkole nr 29, Op. Agnieszka Załoga, Marzena Dudzik
10. William Loades, Akademia Twórczego Przedszkolaka, L.3,5
11. Antoni Pajor, Akademia Twórczego Przedszkolaka, L.5,5
12. Julek Głazek, Akademia Twórczego Przedszkolaka, L.5
13. Barbara Gaudyka, L.6, Przedszkole nr 3 w Skawinie, Op. Agnieszka Zając
14. Wiktoria Kilarska, L.6, Przedszkole nr 3 W Skawinie, Op. Wioleta Pęcek
15. Karolina Ulińska, L.4, Przedszkole nr 39, Op. Małgorzata Piłat
16. Emilia Walaś, L.6, Przedszkole nr 77, Op. Agnieszka Wrońska

Szkoła Podstawowa - klasy 1-3

WYRÓŻNIENIA:
1. Aiden O’shea, L.7, Szkoła Podstawowa nr 164, Op. S. Renata Włodarska
2. Pola Panek. Gabriela Kopczyńska, Liliana Krawiec, 2 B, Szkoła Podstawowa nr 149, Op. Elżbieta Hilt
3. Izabela Wąsik, L.7, Urszula Kuropatwińska, L.8, Szkoła Podstawowa nr 149, Op. Elżbieta Hilt
4. Urszula Kuropatwińska, Zuzanna Pudełko, Łucja Zabłocka, 2a
5. Izabela Wąsik, Milena Krzyżanowska, Idalia Korus, Jan Opoka
6. Szymon Mrozek, Kl.2, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3, Op. Agnieszka Kwiatkowska
7. Julia Janicka, Martyna Banach, Alicja Gryszówka, Kl.2, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3
8. Alicja Pobiega, Nina Kasprzak, Kl.1
9. Julia Bień, L.8, Szkoła Podstawowa nr 19, Op.Jolanta Moszko
10. Maja Marchewka, Alicja Kościelniak, Szkoła Podstawowa nr 164, 2 B, S. Małgorzata Jurczak
11. Aleksandra Andrzejewska, L.8, Szkoła Podstawowa nr 95, Op.Marta Malarz
12. Partycja Kubiak, Szkoła Podstawowa nr 95, Op.Marta Malarz
13. Jakub Wolak, Szkoła Podstawowa nr 95, Op.Marta Malarz
14. Zuzanna Haniaczyk, Szkoła Podstawowa nr 95, Op.Marta Malarz
15. Martyna Ślęzak, Szkoła Podstawowa nr 95, Op.Marta Malarz
16. Oliwia Mizera, L.8, Szkoła Podstawowa nr 162, Op.Edyta Jałocha, Elżbieta Pazucha

NAGRODY:
1. Kacper Kwiatkowski, L.7, Szkoła Podstawowa nr 162, Op. Monika Kwiatkowska
2. Basia Adamczyk, L.8, Szkoła Podstawowa nr 8
3. Marta Światak, L.7, Szkoła Podstawowa nr 164, Op.Agnieszka Poraszka-Światak
4. Róża Łasocha, Kl.1, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3, Op.Agnieszka Kwiatkowska
5. Fryderyk Liber, Wojtek Rzucidło, Kl.1, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3
6. Karolina Kolanowska, Zofia Majda, Kl.2
7. Hanna Orłowicz, Kl.2, Szkoła Podstawowa nr 72, Op. Kinga Bajołek

NAUCZYCIELE:
Agnieszka Wrońska
S.Barbara Budz
Dorota Olajossy
Joanna Majchrzak
Teresa Kutrzeba
Wioletta Pęcak
Izabela Karolska
Joanna Bizunowicz
Ewa Leśniak
Aneta Drozd
Katarzyna Kusia
Marta Szeliga
Agnieszka Załoga
Marzena Dudzik
Agnieszka Zając
Małgorzata Piłat
S. Renata Włodarska
Elżbieta Hilt
Agnieszka Kwiatkowska
Jolanta Moszko
S. Małgorzata Jurczak
Marta Malarz
Edyta Jałocha
Elżbieta Pazucha
Monika Kwiatkowska
Agnieszka Poraszka-Światak
Kinga Bajołek

Kraków, 24.10.2019 r.

-------

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego. Jego organizatorem było Centrum Młodzieży, a partnerami:

·        Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

·        Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl

 

Praca konkursowa miała być ilustracją do wybranego utworu literackiego Wandy Chotomskiej.

 

Terminarz konkursu:

- przyjmowanie prac: do 15 października 2019 r.

- rozstrzygnięcie konkursu: 21 listopada 2019 r.

 

Cele konkursu:

- poznawanie twórczości Wandy Chotomskiej

- rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci

- poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik

- rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

 

Regulamin konkursu:
Chotomska_2019

 

Dodatkowe informacje:
Anna Dranka-Szot
E: adranka@cmjordan.krakow.pl
T: 12 430 00 15 wew. 215 lub 661 877 633