Konkurs fotograficzny w ramach akcji #zostanwdomu

Od połowy marca uczniowie i młodzież uczą się w domach, a większość osób dorosłych przebywa na urlopie lub pracuje zdalnie. Za sprawą epidemii koronawirusa każdy z nas znalazł się w nowej, nietypowej sytuacji, którą można jednak produktywnie i inspirująco wykorzystać. Na przykład poprzez udział w konkursie fotograficznym w ramach akcji #zostanwdomu.

W wydarzeniu organizowanym przez Centrum Młodzieży mogą wziąć udział zarówno dzieci w wieku 7 lat, jak i młodzież powyżej lat 15. Uwzględniając jednak charakter Konkursu postanowiliśmy oceniać prace biorąc pod uwagę trzy kategorie wiekowe:

  • 7-10 lat
  • 11-14 lat
  • wiek 15+

Konstruując tematy konkursowe staraliśmy się dać uczestnikom jak najwięcej wolności i swobody (mimo konieczności zawężenia przestrzeni wykonywania zdjęć do własnego domu bądź mieszkania). Zdecydowaliśmy się na trzy opcje:

  • Portret rodzinny
  • Wielkanocne impresje
  • Domowe zwierzaki

Nadesłane prace oceni powołane przez Organizatora Jury. Wyróżnione zdjęcia zostaną nagrodzone oraz zaprezentowanie w wirtualnej galerii na stronach Centrum Młodzieży (w tym na stronie: http://cmjordan.krakow.pl/ oraz na profilu Centrum Młodzieży w portalu Instagram i Facebook). Dodatkowo planujemy zorganizować dogrywkę i wybrać tzw. „nagrodę publiczności”. W tym celu opublikujemy wybrane przez Jury zdjęcia (bez podania nazwisk autorów) na profilu Facebook. Autor fotografii, która zyska najwięcej polubień również otrzyma nagrodę. Możliwość zorganizowania dogrywki zależy jednak od liczby nadesłanych na Konkurs zdjęć. Na Wasze prace czekamy do 30 kwietnia 2020 r.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają m.in. dekoracyjne podpórki do książek, które przekazał e-sklep metalowedekoracje.pl

 

Regulamin konkursu:
Regulamin konkursu #zostanwdomu


Załączniki:
#zostanwdomu - zgoda na przetwarzanie d.o. dla rodziców
#zostanwdomu - zgoda na przetwarzanie d.o. dla uczestnika
 

Organizując konkurs w ramach akcji #zostanwdomu pragniemy zachęcić młodych ludzi do odnajdywania inspiracji w domu – w najbezpieczniejszym na ten moment miejscu. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa: pomoże w rozwoju pasji i zainteresowań i ujawni korzyści płynące z aktywnego i produktywnego spędzania czasu w domu oraz zachęci do uczestnictwa w życiu rodzinnym w sposób inspirujący, który być może zaowocuje również pogłębieniem więzi z najbliższymi.