Chodź na CZEREŚNIE!

EDIT: Fani i fanki Czereśni są błyskawiczni! :) W tym momencie nie dysponujemy już wolnymi wejściówkami.
-----

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci i rodziców na koncert zespołu CZEREŚNIE. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Muzyczna Przystań Młodych”.

Kiedy: 11 grudnia 2022 r. (niedziela), godz. 12:00
Gdzie: Fort Borek (ul. Forteczna 146)
Wstęp: wolny! Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odbierać na recepcji Centrum Młodzieży (ul. Krupnicza 38) od 17 listopada br., pn.-sob. w godz. 9:00-20:00 (max. 4 szt./os.).

Wyobraźcie sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraźcie sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Jak mówią Czereśnie o sobie: „Naszym celem jest wzbogacenie sceny muzycznej dla najmłodszych odbiorców. Muzyka to nie tylko sposób na relaks i dobrą zabawę, ale przede wszystkim element pobudzający rozwój każdego, szczególnie młodego człowieka – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności”.

Zespół Czereśnie powstał w 2017 r. w Krakowie i nagrał do cztery płyty długogrające:
2017 - Ale wrzawa!
2018 - Pestki
2020 - Sport to zdrowie
2022 – Czereśnie Pani Marii.

Zajrzyjcie koniecznie na fanpejdż Czereśni!