Konkurs plastyczny i literacki z okazji 105. rocznicy urodzin Jana Twardowskiego

1 czerwca to oczywiście DZIEŃ DZIECKA, ale jest to również dzień urodzin wybitnego poety, księdza Jana Twardowskiego. W tym roku obchodzimy 105. rocznicę jego urodzin.

To właśnie „Ksiądz Jan od biedronki”, jak często się go nazywa, doskonale rozumiał potrzeby dziecka – śmiechu, zabawy i akceptacji świata. Właśnie dla dzieciaków napisał m.in.: „Zeszyt w kratkę”, „Patyki i patyczki”, „Kasztan dla milionera”, a dla nieco starszych „Zaufałem drodze” czy „Rwane prosto z krzaka”.

Doceniając jego twórczość, dziś - 1 czerwca - pragniemy zachęcić wszystkie dzieci (młodsze i starsze) do przesyłania nam własnej interpretacji dowolnie wybranego wiersza Jana Twardowskiego – w formie plastycznej lub literackiej. Do tematu możecie podejść w sposób żartobliwy lub na poważnie – wszystko zależy od Was.

Za pomocą konkursu pragniemy dać młodym szansę na odnalezienie własnej drogi do zrozumienia tego rodzaju twórczości. Chcemy również by zastanowili się, co w dziełach Jana Twardowskiego najmocniej do nich przemawia.

Warunki uczestnictwa:
1. Wszystkie nadesłane zadania prosimy stosownie opisać: imię i nazwisko autora pracy, wiek, tytuł wiersza, do którego odnosi się praca, opiekun, kontakt e-mailowy, telefoniczny oraz zgodę na publikację pracy na stronie Centrum Młodzieży;
2. Prosimy o przesyłanie prac plastycznych w formie zdjęcia, prac literackich w pliku PDF drogą elektroniczną na adres: adranka@cmjordan.krakow.pl, msurma@cmjordan.krakow.pl;
3. Do udziału w Konkursie zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski! Każdy, kto czuje się dzieckiem może wziąć udział w naszym projekcie. 

Startujemy w urodziny poety, czyli 1 czerwca. Na Wasze dzieła czekamy do wakacji (do 30.06)! Najciekawsze plastyczne oraz literackie inspiracje poezją Jana Twardowskiego nagrodzimy. Docenimy różnorodne i oryginalne podejście do tematyki konkursu.

 

Dodatkowe informacje: Anna Dranka – Szot, Małgorzata Surma
E: adranka@cmjordan.krakow.plmsurma@cmjordan.krakow.pl