Międzynarodowy Konkurs dla Polonii

XXIV edycja KONKURSU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO

DLA MŁODYCH POLAKÓW MIESZKAJĄCYCH POZA GRANICAMI KRAJU

W 100-lecie zdobycia pierwszych medali olimpijskich przez polskich sportowców, rok 2024 został ogłoszony Rokiem Polskich Olimpijczyków. Tegoroczne igrzyska odbędą się w Paryżu, polscy sportowcy powrócą więc, po równo stu latach, do stolicy Francji, gdzie w 1924 roku pierwszy raz wystawiliśmy olimpijską reprezentację. Sport nieczęsto występuje jako tematyka prac literackich czy plastycznych, tym bardziej jesteśmy ciekawi na Waszych twórczych dokonań.

Konkurs Literacki:
Temat konkursu dla wszystkich grup wiekowych:  „Sport”

Piszcie o swoich sportowych pasjach i osiągnięciach, o dyscyplinach popularnych albo całkiem niszowych, o tym, jak wyobrażacie sobie igrzyska 100 lat temu, albo jak będą one wyglądały za kolejne stulecie. Postarajcie się zawrzeć w swoich tekstach prawdziwie sportowe emocje!

Konkurs Plastyczny:
Temat konkursu dla wszystkich grup wiekowych:  „Sport”

Wykorzystajcie techniki plastyczne, aby opowiedzieć o swoich sportowych pasjach, o dyscyplinach, które Was inspirują, a przede wszystkim postarajcie się pokazać w swoich pracach emocje, jakie zawsze sportowi towarzyszą!

Przesłanie prac do 31 marca 2024.

Rozstrzygnięcie w kwietniu.
Na laureatów czekają dyplomy i nagrody rzeczowe.

UWAGA: w konkursie mogą wziąć udział również dzieci i młodzież pochodzenia polskiego z Ukrainy, którzy w związku z wojną przebywają obecnie na terytorium Polski lub innych krajów.

Do pobrania 

regulamin i karta zgłoszenia konkursu plastycznego

regulamin i karta zgłoszenia konkursu literackiego

plakat

 

Dodatkowe informacje:
E: kkwiecien@cmjordan.krakow.pl
T: 12 430 00 15 wew. 242

ptak-2