Cykl "Bliżej świata" - kolejne spotkanie online!

Zapraszamy do udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Bliżej świata, który odbędzie się 29 marca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 16.30. Wykład pt. Sytuacja geopolityczna poszczególnych regionów/subregionów świata - na przykładzie Bałkanów, wygłosi dr hab. Mirella Korzeniewska-Wiszniewska, prof. UJ.

Wykład będzie miał na celu przybliżenie regionu Bałkańskiego, począwszy od geopolitycznego znaczenia jego położenia, aż po znaczenie i rolę państw bałkańskich współcześnie. Podczas wykładu zostanie przybliżony wielokulturowy charakter tego regionu, jako miejsca krzyżowania się religii, mentalności i kultur. Wskazana zostanie również cykliczność gry sił politycznych wobec tego regionu, prowadzona przez poszczególne państwa, mocarstwa i organizacje w przeszłości i obecnie.

 

Wykład będzie prowadzony na platformie MS Teams. Osobom zainteresowanym spotkaniem prześlemy login i hasło dostępu do grupy KMTPNiS Bliżej świata 2021.

 

Wykłady z cyklu "Bliżej świata" zostały zorganizowane w ramach projektu Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Laboratorium dla Nauki „Global Trends Lab", funkcjonującego w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future. Projekt jest koordynowany przez dr hab. Kingę Annę Gajdę.

 

Zapisy i informacje:
Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk
w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
E: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl
T: 506 012 661, 12 430 00 15 wew. 230

 

ZAPRASZAMY!