Piknik Wielopokoleniowy w Parku Zaczarowanej Dorożki

Teatrzyk dla dzieci, występy muzyczne, warsztaty artystyczne i ogrodnicze, animacje dla dzieci - to wszystko (i o wiele więcej!) będzie czekać na Was już 30 maja w Parku Zaczarowanej Dorożki. Od godz. 15:00 zapraszamy mieszkańców Krakowa na piknik wielopokoleniowy w ramach "Miejskiego Programu Integracji Międzypokoleniowej.

 

CM-INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA-PIKNIK

Program wydarzenia:


NA SCENIE:

15:00 – rozpoczęcie imprezy

15:10 - 15:15 - występ taneczny Rewii Tanecznej FUKS z Centrum Kultury Calasanz Kraków - Wieczysta, działającym przy parafii Matki Bożej Ostrobramskiej

15:15 -15:35 – CAS RENESANS w spektaklu dla dzieci pt. "Pietruszka na Wagarach"

15:40 – 15:55 – Studio Piosenki VOCE  z Centrum Młodzieży

16:00 – 16:10 – GŁOS SENIORA - ogłoszenie konkursu dla uczestników pikniku

16:15 -  16:40 - Występ uczestników zajęć PIOSENKA AKTORSKA z Centrum Młodzieży

16:45 – 17:10 – Występ muzyczny CAS-u RENESANS

17:15 -17:35 - Chór JASZCZURY z Centrum Młodzieży

17:40-17:50 – Występ hip hopowy grup tanecznych z Centrum Młodzieży

17:50 – 18:40 –  Występ duetów gitarowych oraz zespołów muzycznych z Centrum Młodzieży


19:30 – 21:00 - Beauty Plate

Zespół Beauty Plate, to mieszanka fascynującego tanecznego popu z nutą mocnych rockowych riffów. Perfekcyjne wykonanie, dbałość o szczegóły aranżacyjne, nowatorskie brzmienia, to tylko niektóre z zalet zespołu, którego członkowie we wcześniejszych projektach muzycznych zdobyli spore doświadczenie sceniczne oraz studyjne. Zespół był uczestnikiem jednej z Edycji programu Must Be The Music.

 

WARSZTATY WOKÓŁ SCENY (w godz.: 15:00-18:30):

- Malowanie / ozdabianie czapek (prowadzi Centrum Młodzieży)

- Ekologiczne warsztaty plastyczne, związane tematycznie z recyklingiem i ideą ponownego wykorzystania niepotrzebnych materiałów. Warsztaty będą adresowane głównie do dzieci, ale oczywiście dorośli także będą mogli się przyłączać. Ponadto osoby odwiedzające stoisko będą mogły uzyskać wszelkie informacje na temat zasad segregacji odpadów oraz funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w Krakowie (prowadzi MPO)


- Malowanie twarzy, malowanie farbami na dużej powierzchni oraz drobnych przedmiotów, mini tor przeszkód (prowadzi Świetlica Wesołe Małolaty)


- Plener malarski pn. W KLIMACIE POEZJI (prowadzi Centrum Młodzieży)


- Zabawy sportowe - (prowadzi Centrum Młodzieży)

- Warsztaty ogrodnicze - prowadzący zapozna uczestników z materiałem roślinnym oraz zadaniem do wykonania. Uczestnicy najpierw będą starali się poznać rośliny, pogrupować i wymienić które używa się w lecznictwie, kuchni, w kosmetyce, w dekoracji ogrodów czy balkonów oraz wskazać ich zastosowanie (prowadzi Fundacja HiTA oraz CAS Prądnik Czerwony).

 

A TAKŻE:


- Głos Seniora - stoisko informacyjne, konkurs, możliwość wyrobienia karty seniora)

- Dzielnica III Prądnik Czerwony– stoisko informacyjne

- GUS - stoisko informacyjne


Podczas pikniku możliwe będą konsultacje mieszkańców Krakowa z Tomaszem Darosem - Radnym Miasta Krakowa.Wydarzenie odbędzie się według wszelkich zaleceń sanitarnych.

 

WSTĘP WOLNY!