Filmowe bulwary, czyli wrześnowe kino plenerowe

Razem z kinem Paradox zapraszamy na cykl seansów plenerowych, realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

 

Filmowe bulwary, afisz A3

Miejsce: Bulwar Kurlandzki, PrzyStań na plaży (przy moście Kotlarskim)
Terminy: 3, 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18, 19 września (piątki, soboty i niedziele)
Godzina rozpoczęcia: 19:30

Seanse filmowe:

3 IX Zamknąć za sobą drzwi / reż. Krzysztof Szmajgier / Polska / 1987 / 85’
07 zgłoś się ! Przez Polskę przebiega szlak handlu narkotykami. Zjawiają się dwaj gangsterzy amerykańscy - Oscar Thomas "Capucino" i Adolf Kranz - oraz grupa handlarzy z Jugosławii, która ma przejąć towar… Do akcji włącza się porucznik Borewicz i niezbyt rozgarnięty i kompetentny współpracownik, porucznik Jaszczuk

4 IX Winni / reż. Gustav Möller / Dania / 2018 / 85’
Każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia. Ten trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie

5 IX (nie)znajomi / reż. Tadeusz Śliwa / Polska / 2019 / 107’
Zasady są proste: do stołu siadają trzy pary i jeden singiel, a kiedy wszyscy objedzą się już wegetariańskimi frykasami i znudzi im się nowobogacka etykieta, na stole lądują telefony. To gra w otwarte karty: każdy sms zostaje odczytany na głos, a każda rozmowa odbywa się pod czujnym okiem współbiesiadników. Wśród nich zobaczymy m.in. Tomasza Kota, Łukasza Simlata, Maję Ostaszewską

10 IX Palm Springs / reż. Max Barbakow / USA / 2020 / 90’
„Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą.

11 IX Włoskie wakacje / reż. James D'Arcy / Wielka Brytania, Włochy / 2020 / 94’
Liam Neeson, tym razem w cudownej, komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!

12 IX / Arab Blues / reż. Manele Labidi / Francja. Tunezja / 2019 / 88’
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane.

17 IX Kamper / reż. Łukasz Grzegorzek / Polska / 2016 / 89’
Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami

18 IX Oto my / reż. Nir Bergman/ Włochy, Izrael / 2020 / 94’
Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020.

19 IX Powitanie słońca / reż. Stéphane Haskell / Francja / 2019 / 85’
Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego Żyda, mordercę w celi śmierci albo Masaja praktykujących jogę? „Powitanie słońca” to intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile.

 

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje:
info@kinoparadox.pl