Konkurs plastyczny "Widokówka z Krakowa"

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji konkursu na widokówkę z Krakowa. Pejzaże, ciekawe ujęcia zabytków, postaci z legend i bajek zostaną pokazanie na okolicznościowej wystawie i wydrukowane w specjalnym albumie.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodych twórców, co roku nadsyłają  kilkaset prac. W wielu szkołach do akcji przygotowywania widokówek aktywnie włączają się nauczyciele i wychowawcy.

Przyzwyczailiśmy się do pokazywania Krakowa poprzez powszechnie znane zabytki czy legendarne postacie. Uczestnicy naszego konkursu próbują wyjść poza ten schemat. Często przedstawiają miejsca mniej znane, nowe świątynie, ciekawe zakątki parków. Szczególnie cenne są prace, które pokazują Kraków, jakiego nie znają turyści, oddalone od utartych tras zwiedzania.

Regulamin konkursu pozostawia dowolność w wyborze techniki wykonania pracy. Mogą to być obrazy, rysunki, prace graficzne, wycinanki czy wydzieranki. Jury konkursy oceniać będzie przede wszystkim pomysłowość autorów.

Każdy z młodych twórców może przedstawić do oceny jedną pracę, którą należy dostarczyć do Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana do 18 listopada br. Finał konkursu odbędzie się 9 grudnia 2021 r.

 
Regulamin konkursu znajduje się tutaj.