"Czy znasz Kraków?" - konkurs historyczny

"Czy znasz Kraków?" to konkurs dla pasjonatów historii, w tym historii Krakowa. Wydarzenie ma bardzo długą tradycję - pierwsza edycja odbyła się niemal 60 lat temu, w roku 1961. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony jest „Włodzimierz Przerwa – Tetmajer (1862 – 1923) na tle epoki. W 100-lecie śmierci Artysty”.

Do udziału zapraszamy uczniów szkół szkół podstawowych (klasy V-VIII) i ponadpodstawowych z Krakowa i Małopolski. Przyjmujemy zgłoszenia zarówno uczestników indywidualnych, jak i trzyosobowych drużyn.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe i dyplomy. Ponadto trzech laureatów konkursu w kategorii indywidualnej szkół ponadpodstawowych może wziąć udział w finale Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym nagrodami są miejsca na studiach stacjonarnych na tej uczelni. Dla najlepszej drużyny (3 osoby) proponujemy siedmiodniowy staż w Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa.

 

Szczegółowe informacje oraz regulaminy znajdują się tutaj: https://cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-historyczny-czy-znasz-krakow