"Czy znasz Kraków?" 2023/2024 - konkurs historyczny

Uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych wszystkich typów z Krakowa i Małopolski zapraszamy do udziału w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie wiedzy historycznej o Krakowie, zapoczątkowanym w 1961 r. Jego organizatorami są Muzeum Krakowa oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Temat edycji 2023/24 to „Kraków w latach 1945-1989”. Zgłoszenia (listy uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych) przyjmujemy do 16 października br.

Dla laureatów konkursu „Czy znasz Kraków?” przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo trzech laureatów indywidualnych, jeżeli będą uczniami klasy maturalnej w roku szkolnym 2024/2025, będzie miało prawo wziąć udział w finale XXIX edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim (nagrodą przewidzianą dla finalistów tego konkursu są miejsca na studiach stacjonarnych w UJ). Dla najlepszej drużyny (3 osoby) proponujemy z kolei 7-dniowy staż w Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa, w trakcie którego będzie można poznać pracę muzealną „od kuchni”.