Konkurs Filmowo-Plastyczny "Nasi ulubieni bohaterowie"

Konkurs filmowo-plastyczny "Nasi ulubieni bohaterowie" skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 0-IV szkoły podstawowej, które wezmą udział w zajęciach dla grup pt. Edukacja filmowa w ramach cyklu „Nasi ulubieni bohaterowie”. Dzieci przygotowują prace plastyczne, będące ilustracjami do obejrzanych w ramach zajęć filmów.
Finał konkursu odbywa się na zakończenie cyklu zajęć. Uczestnicy otrzymują nagrody, a najciekawsze prace prezentowane są na wystawie w sali kinowej. 

 

CENTRUM MŁODZIEŻY IM. DR. H. JORDANA
ul. Krupnicza 38

ZAPRASZA
KLASY 0 – IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
i GRUPY PRZEDSZKOLNE

DO UDZIAŁU W KONKURSIE FILMOWO-PLASTYCZNYM
„NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”

Warunki udziału w konkursie:

  • wzięcie udziału w okresie od lutego do czerwca 2023 w co najmniej jednym ze spotkań edukacyjnych z filmem w kinie Paradox (ul. Krupnicza 38), na których wspólnie odkrywamy rozmaite tajemnice obrazu filmowego oraz technik animacji; (program filmowy konkursu znajduje się poniżej; po filmie proponujemy warsztaty aktywizujące wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci)
  • wykonanie dowolną techniką plastyczną ilustracji do obejrzanego filmu
  • przesłanie do 9 czerwca 2023 r. wybranych prac na adres: Centrum Młodzieży, 31-123 Kraków, ul. Krupnicza 38, Konkurs „Nasi ulubieni bohaterowie” (z podaniem na odwrocie następujących danych: imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła, imię i nazwisko nauczyciela oraz tytuł filmu)
  • koszt zajęć 10 zł.

Uroczyste zakończenie konkursu, rozdanie nagród i otwarcie wystawy najlepszych prac odbędzie się w czerwcu 2023 r.

Godziny i daty spotkań: do uzgodnienia
Rezerwacja – tel. 12-430-00-15 wew. 214 lub 602-72-32-82
e-mail iostaszewska@cmjordan.krakow.pl


PROGRAM FILMOWY KONKURSU


EKRANIZACJE CYKLI POWIEŚCIOWYCH

SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA Francja, Luksemburg 2022, 82’
Niezwykły film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA Szwecja 2022, 83’
Kolejna część przygód słynnych detektywów Lassego i Mai. Tym razem staną oni wobec tajemnicy lokalnych kradzieży, które zdają się mieć na celu uniemożliwienie przeprowadzenia uroczystości 500. rocznicy miasteczka Valleby. W pracy nad rozwikłaniem zagadki wspiera ich była złodziejka Lillie oraz zakochany szef policji.

TAJEMNICE PRZYRODY

PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU Polska, Chiny 2022, 70’
Wzruszająca historia, subtelny humor, prosta animacja i piękna muzyka to opowieść o Małym Misiu i o jego Tacie, którzy przeczesują las w poszukiwaniu Złotej Krainy, gdzie miód leje się strumieniami. Wspólna droga przyczynia się do ich wzajemnego poznania i zacieśnienia więzi. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! A wszystko, żeby uratować urodzinowy tort…
SERCE DĘBU Francja 2022, 80’ (dla starszych dzieci)
Pełna humoru i akcji opowieść o dwustuletnim dębie, którego gałęzie i konary stanowią miejsce zamieszkania dla wielu zwierząt oraz roślin. Dzięki nowoczesnym kamerom zbliżamy się do ich świata na niespotykaną wcześniej odległość. Przyglądamy się wiewiórce, myszkom, dzikom, rozmaitym ptaszkom, robaczkom i ich codziennym zmaganiom.


ZROZUMIEĆ SIEBIE…


TO NIE WYPANDA USA 2022, 105’
Wielki przebój kinowy, który porusza trudny temat. Mei Lee jest pewną siebie trzynastolatką, szkolną kujonką i idealną, nie sprawiającą kłopotów córką. Jednak czas dojrzewania zmieni uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza mama, która nie odstępuje jej na krok, tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje (czyli praktycznie zawsze), zmienia się w ogromną… pandę rudą!

YUKU I MAGICZNY KWIAT Belgia, Francja, Szwajcaria 2022, 65’
Mała i dzielna myszka Yuku, wyrusza w wyprawę po cudowny kwiat, który ma pomóc jej babci. W trakcie podróży napotka rozmaite niebezpieczeństwa i nawiąże prawdziwe przyjaźnie, a w każdym momencie będzie jej towarzyszyło ukulele. Dzięki ukulele i swojemu ciepłemu usposobieniu Yuku w trakcie podróży pomoże nie tylko swojej babci, ale i innym spotkanym zwierzętom. Lepiej zrozumie też samą siebie i uwierzy we własne siły.

WIELKA SZÓSTKA USA 2014, 102’
Pełna akcji i humoru komedia inspirowana serią komiksów. Młody geniusz robotyki Hiro Hamada wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia miasta San Fransokyo. Bohaterowie dołączają do grupy niedoświadczonych śmiałków walczących z przestępczością i wspólnie podejmują się misji ratowania miasta.

 

WARTOŚCIOWE FILMY BUDUJĄ ŚWIAT WARTOŚCI NASZYCH DZIECI!