Małopolski Konkurs Prac Matematycznych

MAŁOPOLSKI KONKURS PRAC MATEMATYCZNYCH zakończony SESJĄ MATEMATYCZNĄ

Dla kogo?
młodzież ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich (licea ogólnokształcące i technika) z województwa małopolskiego

Tematyka konkursu:
Konkurs organizowany jest rokrocznie wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, a w szczególności rozwijanie umiejętności pisania i wypowiadania się o matematyce.
Nadsyłane na konkurs prace (pisane indywidualnie lub zbiorowo pod kierunkiem nauczyciela) oceniane będą przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego.

 

Edycja 2019:


Laureaci Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych – Małopolskiej Sesji Matematycznej

Jury Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych podczas Małopolskiej Sesji Matematycznej przyznało następujące nagrody:
SZKOŁY PODSTAWOWE  – KLASY IV-VI
Nagrodę I stopnia ex aequo otrzymali:
Magdalena Bachleda- Żarska – Twierdzenie Pitagorasa  – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Targu
Paweł Nawrocki– Małe liczby- wielkie możliwości czyli o zastosowaniu cyfr „0” i „1” w matematyce, logice, informatyce i elektronice – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Jawiszowicach
Nagrodę II stopnia ex aequo otrzymali:
Anna Gawin –Matematyczna wieża Babel – Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach
Mikołaj Hamerski – Projekt „Giełda czy targ” – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Krakowie
Gabriela Oleksy – Tajemnice matematyki zaklęte w przyrodzie i sztuce – Szkoła Podstawowa im. Św. Floriana w Glisnem
Nagrodę III stopnia otrzymali:
Michał Rychter, Jakub Gruszczyński, Krzysztof Suliński – Całkowite wypełnienie płaszczyzny lub przestrzeni –  Szkoła Podstawowa  nr 50 w Krakowie
SZKOŁY PODSTAWOWE  – KLASY VII-VIII i III GIMNAZJUM
Nagrodę I stopnia ex aequo otrzymali:
Kacper Błachut –Funkcje – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu
Krzysztof Kotarski, Szymon Nowak, Filip Zieliński, Dawid Żuk – Permutacje -Zespół Szkolno-Przedszkolny- Gimnazjum im. J. Matejki w Zabierzowie
Nagrodę II stopnia ex aequo otrzymali:
Agata Dziadur, Maria Gąska –Udowodnij-nie znaczy uciekaj! – Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej „ Sokolica” w Będkowicach
Zuzanna Ciepacz, Milena Kot – O macierzach permutacji słów kilka – Zespół Szkolno-Przedszkolny- Gimnazjum im. J. Matejki w Zabierzowie
Paweł Motyl –U cioci na imieninach – o średnich w trapezie – Szkoła Podstawowa im. Michałowskiego w Krakowie
Nagrodę III stopnia otrzymał:
Szymon Rosiński – Odrobina algebry liniowej, czyli zmacierzowany, zafascynowany ja – Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej „ Sokolica” w Będkowicach
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Nagrodę I stopnia ex aequo otrzymali:
Bartłomiej Błoniarz – Sumy kwadratów –V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Jakub Michalec – Relacje i abstrakcje co to właściwie jest? – Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie
Nagrodę II stopnia otrzymała:
Oliwia Frankowska –Przybliżone metody rozwiązywania równań nieliniowych. Regula Falsi i Metoda Newtona – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Skawinie

Gratulujemy!

 

Regulamin konkursu:
Małopolski Konkurs Prac Matematycznych


Dodatkowe informacje:
Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk
T: 12 430-00-15 wew. 230/ kom.: 506 012 661
E: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl