Młodzieżowe Prezentacje Teatralne

Młodzieżowe Prezentacje Teatralne to konkurs dokonań amatorskich zespołów teatralnych działających w krakowskich liceach i domach kultury. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła na scenę wiele młodzieży, która sięga do klasyki literatury (A. Czechowa, J. Tuwima, K. I. Gałczyńskiego, W. Gombrowicza), próbując na nowo odczytać i zinterpretować te teksty, ale także do prozy i poezji współczesnej (S. Mrożka, J. Kaczmarskiego, A. Osieckiej). Przegląd ma na celu szerzyć kulturę teatru, umiejętności i talentów młodych aktorów. Zeszłoroczne inscenizacje pozytywnie zaskoczyły naszych jurorów.

Zgodnie z tradycją konkursu pragniemy umożliwić młodym ludziom prezentację autorskich dokonań.
Proponujemy otwartą formułę przeglądu. Nie sugerujemy ani tematu, ani formy wypowiedzi dopuszczając krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki. Jury oceni autentyczność i samodzielność w doborze tematyki i formy wypowiedzi, oryginalność przekazu scenicznego.

Ponadto, zapraszamy młodych twórców i opiekunów grup teatralnych do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych zadaniom aktorskim i reżyserskim, które mają miejsce podczas trwania eliminacji.

 

Finał Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych połączony z prezentacją najlepszych spektakli oraz wręczenie nagród odbyły się 9 kwietnia 2018 r. (Scena pod Ratuszem Teatru Lodowego).

 

 

Informacje o Prezentacjach w roku szkolnym 2018/19 już wkrótce!

 

IMG_20180409_102916

Spektakl Poczekalnia w wykonaniu Zespołu Teatralnego Sceny „i”z Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie.