Młodzieżowe Prezentacje Teatralne

Młodzieżowe Prezentacje Teatralne to konkurs dokonań amatorskich zespołów teatralnych działających w krakowskich liceach i domach kultury. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła na scenę wiele młodzieży, która sięga do klasyki literatury (A. Czechowa, J. Tuwima, K. I. Gałczyńskiego, W. Gombrowicza), próbując na nowo odczytać i zinterpretować te teksty, ale także do prozy i poezji współczesnej (S. Mrożka, J. Kaczmarskiego, A. Osieckiej). Przegląd ma na celu szerzyć kulturę teatru, umiejętności i talentów młodych aktorów. Zeszłoroczne inscenizacje pozytywnie zaskoczyły naszych jurorów.

Karty zgłoszeń uczestnictwa w przeglądzie prosimy nadesłać do 19 marca 2018 na adres: amuller@cmjordan.krakow.pl, fax: 012 430 00 15 wew. 226.


Zgodnie z tradycją konkursu pragniemy umożliwić młodym ludziom prezentację autorskich dokonań.
Proponujemy otwartą formułę przeglądu. Nie sugerujemy ani tematu, ani formy wypowiedzi dopuszczając krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki. Jury oceni autentyczność i samodzielność w doborze tematyki i formy wypowiedzi, oryginalność przekazu scenicznego.

Ponadto, zapraszamy młodych twórców i opiekunów grup teatralnych do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych zadaniom aktorskim i reżyserskim, które mają miejsce podczas trwania eliminacji (26 i 27 marca 2018).

 

Finał Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych połączony z prezentacją najlepszych spektakli oraz wręczenie nagród odbyło się 9 kwietnia 2018 r. (Scena pod Ratuszem Teatru Lodowego).

 

Wyniki tegorocznej edycji przeglądu:

MPT_protokol_jury2018

 

IMG_20180409_102916

Spektakl Poczekalnia w wykonaniu Zespołu Teatralnego Sceny „i”z Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie.