Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego

Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ukraińskiego. Od 7 do 15 kwietnia 2019 r. mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję obejrzeć (na deskach m. in. Groteski, Teatru Słowackiego, Teatru bez Rzędów i scenie Centrum Młodzieży) spektakle przygotowane przez 18 grup teatralnych. Będą również uczestniczyć w spotkaniach z artystami, warsztatach, panelach dyskusyjnych i wystawach.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód” to cykliczne wydarzenie kulturalne zainicjowane przez Fundację Widowisk Masowych oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Jego celem jest upowszechnianie kultury teatralnej wśród młodego pokolenia. Tegoroczne motto festiwalu brzmi: „Na początku był teatr” i to właśnie do niego będą nawiązywały  prezentowane spektakle.

Rezerwacja biletów na spektakle odbywa się za pośrednictwem strony: http://www.fwm.webd.pro/, gdzie dostępny jest szczegółowy program festiwalu wraz z wszelkimi informacjami organizacyjnymi. Z uwagi na wielojęzyczność prezentowanych sztuk, większość z nich będzie wystawiana w wersji z napisami - w języku polskim lub angielskim.

 

Zapraszamy także na wydarzenia plenerowe w ogrodzie CM:

Piątek (12.04.) oraz sobota (13.04.):
11:00 -13.00 - warsztaty dla dzieci „Tworzymy scenografię do bajki”.

(wstęp wolny!)

 

Dodatkowe informacje na temat festiwalu:
e-mail: wschod.zachod.fest@gmail.com
tel.: +48 730 844 429, +48 508 989 031