Święto Astronomii w Krakowie

Centrum Młodzieży wraz z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii zapraszają na piknik astronomiczny, który ze względów organizacyjnych został przeniesiony na Plac Szczepański. Impreza odbędzie się 5 października br. (sobota) w godzinach 11:00-15:00. Wstęp wolny!

 

Piknik astronomiczny jest organizowany w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W programie przewidziano między innymi: pokazy sprzętu astronomicznego i doświadczeń fizycznych, warsztaty astrofotograficzne, mobilne planetarium, teleskopy słoneczne (pokaz aktywności słonecznej) oraz wystawę meteorytów. Zwiedzający będą też mogli podziwiać łaziki marsjańskie i kosmiczne oraz wystawę fotograficzną związaną ze stuleciem PTMA.

W ramach obchodów jubileuszu Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się także: sesja popularnonaukowa w dużej auli Polskiej Akademii Umiejętności oraz uroczysta gala połączona z prawykonaniem widowiska pt. „URANIA" w choreografii Macieja Pawłowskiego w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Wezmą w nich udział zaproszeni goście z całej Polski.

Informacje o działalności i historii Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii można znaleźć na stronie www.ptma.pl.

 

Xastro-Plakat-A3-druk-1Organizator:

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii


Współorganizator:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie


Partner Główny:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego


Patronat honorowy:

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak

Prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Jan Ostrowski


Patronat medialny:

krakow.pl, Radio Kraków, TVP Kraków