Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego

XI edycja Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego zakończona! W tym roku nagrodę główną otrzymał Jakub Topoliński z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

kaczmarskizdj

Oto dokładne wyniki finału konkursu o Jacku Kaczmarskim:

I miejsce –  Jakub Topoliński z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy

II miejsce –  Adam Zienkowicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze

III miejsce – Maksymilian Skawiński z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu

IV miejsce – Jan Samuel z X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu

V miejsce - Bogdan Jabłoński z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania a zwycięzcy gratulujemy!

----------------------------------

Wydarzenie jest formą promocji twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród młodego pokolenia – osób, które urodziły się już po upadku komunizmu, w wolnej Polsce. Projekt służy nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości, ale uczy także historii Polski w różnych jej okresach: sarmackim, przedwojennym, komunistycznym; historii światowej i szeroko rozumianej kultury artystycznej. Naszym celem jest zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy w zakresie wykraczającym poza standardy programu szkolnego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszym zadaniem uczestników jest pisemne opracowanie jednego z zadanych tematów. II etap to rozmowa o przesłanej pracy konkursowej. Wreszcie, w finale uczestnicy dokonują ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego oraz uczestniczą w quizie, wybierając pytania o zróżnicowanej wartości punktowej. 

 

Dodatkowe informacje:
tel. (12) 430-00-15 wew. 230 
e-mail: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl