Międzynarodowy Konkurs dla Polonii

XXI Międzynarodowy Konkurs Literacki i Plastyczny dla Polonii rozstrzygnięty! 

W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Tematem XXI konkursu literackiego i plastycznego dla Polonii były zatem - inspirowane prozą Lema - BAJKI ROBOTÓW. Prace na Konkurs nadesłano z Białorusi, Irlandii, Litwy i Ukrainy. 

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych prac i ich opiekunom! 

Prace laureatów do obejrzenia i przeczytania
na 
http://international.cmjordan.krakow.pl/blog/2021/05/10/rozstrzygniecie-xxi-miedzynarodowego-konkursu-literackiego-dla-mlodych-polakow-mieszkajacych-poza-granicami-kraju/ 
oraz 
http://international.cmjordan.krakow.pl/blog/2021/05/10/rozstrzygniecie-xxi-miedzynarodowego-konkursu-plastycznego-dla-mlodych-polakow-mieszkajacych-poza-granicami-kraju/ 

 

KONKURS LITERACKI

Kategoria wiekowa 9 do 13 lat
wyróżnienia:
Cudo – Emilia Łuczyńska 13 lat z Wilna na Litwie
Przygody robota Clyde – Filip Karpowicz 12 lat z Mińska na Białorusi

Kategoria wiekowa 14 do 19 lat
wyróżnienia:
Glisenki – Wiktoria Rynkiewicz 14 lat z Wilna na Litwie
Jak Komputron ocalił Ziemię – Filip Adamczak 14 lat z Limerick w Irlandii

 

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria wiekowa do lat 9
wyróżnienia:
Grzegorz Gulecki 8 lat z Mińska na Białorusi
Automateusz w łodzi ratunkowej podczas burzy – Jana Rabkiewicz 9 lat z Wołożyna na Białorusi

Kategoria wiekowa 10 – 14 lat
I nagroda Skazkiy robotov – Yan Yerkovich 13 lat z Mińska na Białorusi
II nagroda Elektrycerz Żelazny – Mirosław Barladian 14 lat z Wołożyna na Białorusi
III nagroda Planeta Robotów – Weronika Melnyczyn 13 lat ze Stryja na Ukrainie
wyróżnienia:
Biblioteka przyszłości – Anastazja Simczuk 11 lat z Żytomierza na Ukrainie
Robot WALL-E – Olivia Seliava 13 lat z Troków na Litwie
Zakochany Robot – Viktoryia Yurkoits 14 lat z Oszmianów na Białorusi

Kategoria wiekowa powyżej 14 lat
I nagroda Przyjaźń pomiędzy robotami – Wiktoria Rakytiańska 17 lat z Żytomierza na Ukrainie
II nagroda ex aequo Robot ROMNTIKTRON – Andrija Sofia Lapinskaitė 16 lat z Troków na Litwie
II nagroda ex aequo Świat robotów – Polina Bujanowa 18 lat z Równego na Ukrainie
III nagroda Nowy Świat – Tetiana Osecka 15 lat z Żytomierza na Ukrainie
wyróżnienia:
Ona robot – Nikola Kasperek 17 lat z Limerick w Irlandii
Człowiek tworzy smoka – Karina Stachovska 17 lat z Wilna na Litwie

  

ptak-2

 

Dodatkowe informacje:
Irena Janikowska
E: ijanikowska@cmjordan.krakow.pl 
T: 12 430 00 15 wew. 241, 242