Przegląd "O Buławę Lajkonika"

Tegoroczny Przegląd odbył się w formie online. Mamy jednak nadzieję, że za rok wrócimy do standardowej formuły konkursu i spotkamy się na żywo

Przypomnijmy: Przegląd Teatralno-Muzyczny zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” organizowany jest przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa (referat ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych). Przegląd ten daje osobom niepełnosprawnym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, talentów i efektów ciężkiej całorocznej pracy. Umożliwia wspólne spotkania w przyjaznej atmosferze, a później - występy dla szerszej publiczności podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” (niestety edycja 2020 będzie pod tym względem nieco inna). W konkursie prezentować mogą się zespoły jak i soliści. Wcześniejsza edycja konkursu przyciągnęła na scenę 330 artystów z wielu szkół, przedszkoli oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

W tym roku - wyjątkowo - otrzymaliśmy filmy prezentujące Wasze pomysły i umiejętności. Po zapoznaniu się z przesłanymi materiałami Jury wybrało zwycięzców:

  • Wyróżnienie Specjalne otrzymuje Samorządowe Przedszkole Nr 20 za przedstawienie z okazji zakończenia roku szkolnego pt.; ”Żegnamy przedszkole”. Program składał się z hiszpańskich zabaw muzyczno-ruchowych.
  • Nagrodę Specjalną otrzymuje Teatr Wyobraźni z DPS ul. Łanowa za przedstawienie „O rybaku i złotej rybce”.

Wiemy, że spotkania z Waszymi podopiecznymi były w tym roku utrudnione a działania ograniczone. Tym bardziej podziwiamy Państwa pracę i życząc wszystkim zdrowia liczymy, że następna edycja odbędzie się w bardziej sprzyjających warunkach.

Gratulujemy nagrodzonym i do zobaczenia!

Protokół z obrad Jury:
Protokół konkursu O Buławę Lajkonika
 

Dodatkowe informacje:
E: msurma@cmjordan.krakow.pl
T: 12 430 00 15 wew. 215