Przegląd "O Buławę Lajkonika"

Przegląd Teatralno-Muzyczny zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” organizowany jest przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa (referat ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych). Przegląd ten daje osobom niepełnosprawnym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, talentów i efektów ciężkiej całorocznej pracy. Umożliwia wspólne spotkania w przyjaznej atmosferze, a później - występy dla szerszej publiczności podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. W konkursie prezentować mogą się zespoły jak i soliści. Wcześniejsza edycja konkursu przyciągnęła na scenę 330 artystów z wielu szkół, przedszkoli oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Prezentacje utworów wokalnych, muzycznych lub teatralnych miały odbyć się w dniach 31.03 - 3.04. W obecnej sytuacji (zagrożenie wywołane koronawirusem COVID-19) zmuszeni jesteśmy odwołać wydarzenie (lub zorganizować je w innym terminie - o czym poinformujemy najszybciej jak to możliwe). 

 

*Soliści i zespoły spoza Krakowa mogą uczestniczyć w Przeglądzie, jednak organizatorzy nie zapewniają zwrotu poniesionych kosztów związanych z przyjazdem.

 

Edycja 2020

Szanowni Państwo,

ten rok jest wyjątkowo trudny dla nas wszystkich. Szczególnie dotyczy to osobistych kontaktów i bezpośrednich spotkań. Bardzo chcielibyśmy się z Wami zobaczyć, ale jest to niemożliwe z powodu pandemii i wielu ograniczeń. Proponujemy zatem inną formę tegorocznego Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika”.

Prześlijcie nam krótkie filmiki nagranych przez Was piosenek (max 2), tańców (max 2), utworów muzycznych (max 2) oraz przedstawień teatralnych lub ich fragmentów (max 25 min). Może przygotowujecie coś na koniec roku lub początek nowego roku szkolnego? Może czas wakacyjny podsunie jakieś pomysły? Prosimy tylko pamiętać, że materiał musi być aktualnie nagrany - nie archiwalny.

Wiemy, że spotkania z Waszymi podopiecznymi były w tym roku utrudnione, działania były ograniczone, ale naszym celem nadal jest aktywizacja i pobudzenie kreatywności :) 

W październiku jury oceni otrzymane filmiki i ogłosi werdykt. Być może uda nam się spotkać w jakiejś formie jesienią
i sfinalizować konkurs. .

Czekamy na odzew!

Filmiki prosimy przesyłać do końca września w formacie MP4 na adres Centrum Młodzieży, z dopiskiem BUŁAWA, na nośniku (pen-drive, płytka) lub prosimy umieścić na dysku Google i podać link do materiału lub przesłać za pomocą Wetransfer na adres: msurma@cmjordan.krakow.pl lub adranka@cmjordan.krakow.pl.

 

Do materiału audio należy dołączyć:

1. informacje dot. nazwy zespołu/solisty, ilości uczestników zespołu zaangażowanych w powstanie filmiku wraz z wiekiem

2. krótkiego opisu dotyczącego samego programu, okoliczności powstania

3. zgodę na użycie wizerunku (w załączeniu)

zgoda na wizerunek Buława 2020

 

 

 

Dodatkowe informacje:
E: msurma@cmjordan.krakow.pl
T: 12 430 00 15 wew. 215