Przegląd "O Buławę Lajkonika"

Przegląd Teatralno-Muzyczny zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” organizowany jest przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa (referat ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych). Przegląd ten daje osobom niepełnosprawnym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, talentów i efektów ciężkiej całorocznej pracy. Umożliwia wspólne spotkania w przyjaznej atmosferze, a później - występy dla szerszej publiczności podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. W konkursie prezentować mogą się zespoły jak i soliści. Wcześniejsza edycja konkursu przyciągnęła na scenę 330 artystów z wielu szkół, przedszkoli oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Prezentacje utworów wokalnych, muzycznych lub teatralnych odbywały się od 17 do 20 kwietnia 2018 roku w w sali teatralnej przy ul. Krupniczej 38 w Krakowie. Laureatów poznaliśmy podczas pikniku integracyjnego w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” na stadionie Bronowianki 9 czerwca 2018 roku. Otrzymali oni Buławy Lajkonika i pamiątkowe dyplomy.

*Soliści i zespoły spoza Krakowa mogą uczestniczyć w Przeglądzie, jednak organizatorzy nie zapewniają zwrotu poniesionych kosztów związanych z przyjazdem.

 

 

 Informacje o kolejnej edycji  w roku szkolnym 2018/19 już wkrótce!