Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XIV Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. 

Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży daje możliwość placówkom oświatowym i uczestnikom indywidualnym zaprezentowanie dorobku związanego z szeroko pojętymi działaniami o charakterze patriotycznym. Poprzez nowoczesną formę przekazu młodzież ma szansę pokazania, czym dla młodego Polaka jest patriotyzm i jak postrzegany jest współczesny patriota.

W 2018 roku temat przewodni "Przeglądu” brzmi: Wolność i niepodległość w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – miejsca, ludzie, wydarzenia.

Przegląd składa się z konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego oraz przeglądu filmowego (V edycja), w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież będzie mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu.

Najlepsze prace nadesłane na konkurs zostaną wykorzystane w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych” wydawanym w ramach  XXXIII edycji projektu Młodzież pamięta® w listopadzie 2018 r.

Dodatkowo przyznane zostaną też nagrody specjalne dla autorów w sumie 3 prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Nagrody zostaną ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego.

 

Regulaminy oraz karty zgłoszenia:

REGULAMIN-przeglad-2018-konkurs

REGULAMIN-przeglad-2018-film

 

Dodatkowe informacje:
Katarzyna Kędra
E: kkedra@cmjordan.krakow.pl
T: 12 3071405