Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. 

Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży daje możliwość placówkom oświatowym i uczestnikom indywidualnym zaprezentowanie dorobku związanego z szeroko pojętymi działaniami o charakterze patriotycznym. Poprzez nowoczesną formę przekazu młodzież ma szansę pokazania, czym dla młodego Polaka jest patriotyzm i jak postrzegany jest współczesny patriota.

W 2017 roku temat przewodnim „Przeglądu” była osoba Tadeusza Kościuszko w związku 200. rocznicą jego śmierci.

Przegląd składa się z konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego oraz przeglądu filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież będzie mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu.

Najlepsze prace nadesłane na konkurs zostaną wykorzystane w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych” wydawanym w ramach  XXXI edycji projektu Młodzież pamięta® w listopadzie 2017

Dodatkowo przyznane zostaną też nagrody specjalne dla autorów w sumie 3 prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Nagrody zostaną ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego.

 

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału! Szczegóły już wkrótce!