Pasjonatów nauk ścisłych zapraszamy na cztery spotkania poruszające istotne zagadnienia współczesnej nauki. W lutym oraz w marcu Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk organizuje bowiem szereg wykładów z dziedzin: biologii, chemii i fizyki.

Czytaj więcej

Razem z Fundacją "Hals" zapraszamy do udziału w grze rodzinnej, która odbędzie się już 15 lutego 2020 r. (sobota) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES. Temat gryzwiązany jest Wisłą i jej dopływami, z żeglowaniem, piosenką żeglarską i wodą!

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbędą się dnia 23 stycznia 2020 r. na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie złożenie kwiatów na grobie powstańców (kwatera Ra).

Czytaj więcej

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 11 lat na zajęcia taneczno – wokalno – umuzykalniające w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Dodatkowy nabór dotyczy grup Niezapominajki i Borówki.

Czytaj więcej

Wraz z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk, działającym w CM, zapraszamy na wykład pod tajemniczym tytułem "Wieże Hanoi i wędrówki po fraktalach". Cykl Spotkania matematyków skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, a w szczególności rozwijanie umiejętności pisania i wypowiadania się o matematyce. Na prace uczestników czekamy do 28 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

12 stycznia br., w ramach Finału WOŚP, Centrum Młodzieży zorganizowało otwarte zawody Judo. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza do udziału w X Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”, skierowanym do uczniów szkół średnich. 

Czytaj więcej

Konkurs „Sztuka ludowa Małopolski” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkół podstawowych (k. plastyczny) oraz dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych (k. fotograficzny).

Czytaj więcej

Zapraszamy dzieci w wieku 2 - 3 lat wraz z opiekunami na zajęcia plastyczne pod okiem doświadczonego instruktora. Na spotkaniach wspieramy się literaturą dziecięcą, muzyką i zabawami twórczymi – jednym słowem szukamy inspiracji w otaczającym nas świecie!

Czytaj więcej

12 stycznia 2020 roku startuje XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to zarazem XVII finał Sztabu Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie zorganizowany we współpracy z Centrum Młodzieży. W tym roku nasz sztab liczy 330 osób.

Czytaj więcej

Dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat zapraszamy na specjalny turniej Judo, organizowany przez CM, w ramach  28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zespół Centrum Młodzieży składa najlepsze życzenia!

Czytaj więcej

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w funkcjonowaniu CM w okresie świątecznym, ponieważ w tym czasie godziny otwarcia budynku ulegną nieco zmianie.

Czytaj więcej

18 grudnia o godzinie 9:00 zapraszamy do sali teatralnej CM na przegląd widowisk jasełkowych. Zespoły z Krakowa i Wielkich Dróg oraz Radomia zaprezentują nam nowe, oryginalne przedstawienia opowiadające o czasach narodzin Chrystusa. 

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży oraz Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego ogłaszają XX Międzynarodowy Konkurs Literacki i Plastyczny adresowany do dzieci i młodzieży polonijnej.

Czytaj więcej

Mosty Między Miastami” to projekt, który już na stałe wrósł w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Filarami tego międzynarodowego wydarzenia są młodzi artyści z Krakowa, Słowacji oraz Ukrainy. Już od kilkudziesięciu lat spotykają się oni w grudniu, aby wspólnie kolędować, śpiewać i tańczyć. Uczestnicy projektu to członkowie zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych, a także soliści.

Czytaj więcej

Aż cztery piękne bożonarodzeniowe drzewka stanęły tuż przed świętami w Centrum Młodzieży. Pachnące lasem choinki przyjechały do nas prosto z Nadleśnictwa Myślenice i są podarunkiem od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Czytaj więcej

9 grudnia w sali teatralnej CM odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu "Widokówka z Krakowa", którego Sponsorem Strategicznym była Polska Spółka Gazownictwa.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na dziewiąty wykład w ramach projektu "Kraków mniej znany" - dla osób niewidomych i słabowidzących, przybliżający dzieje Krakowa w miejscach często pomijanych, ale wyjątkowo ważnych.

Czytaj więcej

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”, a także pasjonatów i wielbicieli twórczości barda zapraszamy na spotkanie z Piotrem Wirońskim, autorem książki "Wbrew, pomimo i dlatego: analiza twórczości Jacka Kaczmarskiego".

Czytaj więcej

Między 1 a 8 lutego 2020 r. serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat na zimowisko w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (Beskid Sądecki). Zapisy ruszają już 2 grudnia (poniedziałek)!

Czytaj więcej

Między 27 stycznia a 7 lutego 2020 r. serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na półkolonie zimowe. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Zapisy ruszają już 2 grudnia (poniedziałek)!

Czytaj więcej

7 listopada br. w Celestacie -Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Lubicz 16 -odbyło uroczyste zakończenie i ogłoszenie wyników VII Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących, który był rozgrywany w październiku w Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Karcher Hala Cracovia (Al. Focha 40).
Krakowski Turniej odbywa się od pierwszej edycji przy wsparciu Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Czytaj więcej

Strona 1 z 18  >  >>