Warto znać swoje korzenie – wiedzieć kim byli nasi przodkowie, skąd pochodzili i w jakiej rzeczywistości dorastali. Taka „podróż do przeszłości” własnej rodziny z pewnością stanie się źródłem nowych, ekscytujących odkryć. Możecie ich dokonać biorąc udział w konkursie plastycznym Drzewo genealogiczne - „Portret rodziny”. Organizatorem inicjatywy jest Centrum Młodzieży przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. 

Czytaj więcej

Od połowy marca uczniowie i młodzież uczą się w domach, a większość osób dorosłych przebywa na urlopie lub pracuje zdalnie. Za sprawą epidemii koronawirusa każdy z nas znalazł się w nowej, nietypowej sytuacji, którą można jednak produktywnie i inspirująco wykorzystać. Na przykład poprzez udział w konkursie fotograficznym w ramach akcji #zostanwdomu.

Czytaj więcej

W związku z zaistniałą sytuacją oraz rozporządzeniami wydanymi przez MEN informujemy, że od 26 marca 2020 r. zostało przedłużone odwołanie zajęć w Centrum Młodzieży. W tym terminie w CM nie odbędą się również wydarzenia, takie jak: finały konkursów, prezentacje, przeglądy i festiwale.

 

Czytaj więcej

Przed nami kolejna odsłona Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Tym razem czekamy na prace upamiętniające 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz jej bohaterów.

Czytaj więcej

Przed nami XXXI MŁODZIEŻOWE PREZENTACJE TEATRALNE. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz zespoły istniejące przy domach kultury. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13 marca 2020. Jednocześnie informujemy, że eliminacje konkursowe mające się odbywać 26 i 27 marca, zostają przeniesione na inny termin. Wszystkich, którzy zgłosili swój udział, będziemy na bieżąco informować o wszelkich postanowieniach dotyczących tegorocznych Prezentacji. 

Czytaj więcej

Jesteśmy pod wrażeniem ilości zgłoszeń na konkurs recytatorski "Zwierzęta zwykłe i niezwykłe"! Dziękujemy za duże zainteresowanie a jednocześnie informujemy o dokładnych godzinach przesłuchań. 

Czytaj więcej

Rozpoczęliśmy zapisy na kolonie letnie organizowane przez nas w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (filia nr 2 Centrum Młodzieży).

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza przez całe wakacje dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie letnie. Zajęcia będą się odbywać w terminie 29.06-28.08.2020 r., w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38.

Czytaj więcej

Uczestnicy zajęć plastycznych w CM zdobyli nagrody w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wędrówki przez epoki”. Tegoroczna edycja zapraszała do ciekawego świata kultury i sztuki Wschodniego Cesarstwa Bizantyjskiego.

Czytaj więcej

Trwa dodatkowy nabór na zajęcia z ceramiki dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat. Warsztaty odbywają się w poniedziałki w godz. 14.30 - 16.00. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje zdolności manualne, tworząc przy tym niepowtarzalne formy rzeźbiarskie, mozaiki czy naczynia. 

Czytaj więcej

Od 31 marca do 3 kwietnia 2020 roku trwać będą prezentacje Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika” dla osób niepełnosprawnych. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana organizuje to wydarzenie wraz z władzami Krakowa od siedemnastu lat.

Czytaj więcej

27 lutego o godz. 9.00 rozpoczniemy IV Festiwal Filmowy "Odkryjmy nasz świat", którego uczestnikami są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, uczące się w placówkach kształcenia specjalnego na terenie województwa małopolskiego. 

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na pokaz krótkich animacji inspirowanych szeroko rozumianą nauką. Zaprezentowane prace powstały na zajęciach z filmu animowanego organizowanych w Centrum Młodzieży.  

Czytaj więcej

Uczniów szkół podstawowych z Krakowa zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim, w którym każdy z uczestników przygotuje do recytacji jeden wiersz o tematyce związanej ze zwierzętami (żyjącymi obecnie, legendarnymi lub baśniowymi).

Czytaj więcej

Razem z Fundacją "Hals" zapraszamy do udziału w grze rodzinnej, która odbędzie się już 15 lutego 2020 r. (sobota) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES. Temat gryzwiązany jest Wisłą i jej dopływami, z żeglowaniem, piosenką żeglarską i wodą!

Czytaj więcej

Uczestnicy zajęć plastycznych w CM wzięli udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. "Ja i Król Maciuś I" - III miejsce zdobył Błażej Trześniowski (7 lat)! Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Czytaj więcej

Ferie w górach? Zapraszamy do Centrum Wypoczynku JordaNova (filia Centrum Młodzieży) w Beskidzie Sądeckim. Proponujemy pobyt w atrakcyjnej cenie!

Czytaj więcej

Zapraszamy młodzież na zajęcia edukacyjne organizowane przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, które działa w CM. Mamy dodatkowe miejsca!

Czytaj więcej

To już kolejny rok z konkursem "Spotkania z piosenką aktorską". I tym razem uczestnicy zostaną poproszeni o zaprezentowanie jednej piosenki aktorskiej. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 2.03.2020 r. 

Czytaj więcej

Pasjonatów nauk ścisłych zapraszamy na cztery spotkania poruszające istotne zagadnienia współczesnej nauki. W lutym oraz w marcu Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk organizuje bowiem szereg wykładów z dziedzin: biologii, chemii i fizyki.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbędą się dnia 23 stycznia 2020 r. na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie złożenie kwiatów na grobie powstańców (kwatera Ra).

Czytaj więcej

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 11 lat na zajęcia taneczno – wokalno – umuzykalniające w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Dodatkowy nabór dotyczy grup Niezapominajki i Borówki.

Czytaj więcej

Wraz z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk, działającym w CM, zapraszamy na czwartki z matematyką. Jednym z poruszanych tematów będzie tajemniczo brzmiący - "Wieże Hanoi i wędrówki po fraktalach". Cykl wykładów skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, a w szczególności rozwijanie umiejętności pisania i wypowiadania się o matematyce. Na prace uczestników czekamy do 28 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

12 stycznia br., w ramach Finału WOŚP, Centrum Młodzieży zorganizowało otwarte zawody Judo. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Czytaj więcej

Strona 1 z 19  >  >>