Niedawno wydana książka pt. Zakład usług publicznych - studium administracyjno - prawne "jest pierwszym od kilkudziesięciu lat kompleksowym opracowaniem poświęconym problematyce zakładów publicznych (administracyjnych). Publikacja uwzględnia zmiany, które zaszły w obszarze prawa administracyjnego w ciągu ostatnich lat. W szczególności akcentowane są tendencje związane z dynamiką procesów globalizacji i europeizacji prawa administracyjnego, a także cyfryzacji administracji publicznej". Książka do kupienia w księgarniach!

 

Czytaj więcej

Chór Jaszczury z CM brał ostatnio udział w dwóch dużych konkursach: w 41. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży oraz w konkursie piosenki anglojęzycznej.

Czytaj więcej

W wakacje większość z nas żyje... wypoczynkiem. Myślenie o konkursach pozostawiamy więc na wrzesień. Teraz zachęcamy z kolei do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych przez Centrum Młodzieży w roku szkolnym 2020/21. 

Czytaj więcej

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić fuzję tradycyjnego portretu sarmackiego ze … street artem?
Wszystkich ciekawych tego miksu zachęcamy do udziału w warsztatach edukacyjnych „Sarmaty portret pamięciowy” prowadzonych przez pracowników i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Cała akcja będzie miała miejsce jutro (środa, 23 czerwca) w ogrodzie Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38, w godz. 12:00-16:00. Wstęp wolny! Szczególnie gorąco zapraszamy dzieci i młodzież.

Czytaj więcej

Zakończyła się kolejna, ósma edycja, Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących.  Z powodu pandemii był rozgrywany w ścisłym reżimie sanitarnym od grudnia 2020 roku do czerwca br. w Centrum Sportu Niepełnosprawnych (Hala Cracovia, al. Focha 40). W tym wyjątkowo trudnym czasie cieszymy się z udziału aż 35 uczestników!

 

Czytaj więcej

10 czerwca w Centrum Młodzieży odbyły się obrady komisji konkursowej, która spośród nadesłanych 34 prac, wyłoniła laureatów.

Czytaj więcej

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, działające w CM, organizuje zakończenie roku szkolnego w sekcjach naukowych. Uczestnicy zajęć po raz ostatni w tym semestrze spotkają się już 15 czerwca w ogrodzie Czapskich (odział MNK).

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży zaprasza dzieci w wieku od 6 do 9 lat na półkolonie letnie w Mistrzejowicach, w Nowej Hucie! W ofercie m.in.: zajęcia i warsztaty prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, bilety wstępu do krakowskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych oraz na zajęcia rekreacyjne, codzienny dwudaniowy obiad oraz deser.

Półkolonie, Mistrzejowice, plakat-1-1

 

Czytaj więcej

Około półtora miesiąca temu ruszył konkurs z okazji Dnia Dziecka. Zadaniem było namalowanie autoportretu lub portretu innego znajomego dziecka. Nikt z nas - organizatorów - nie marzył wówczas o tak wielkim zainteresowaniu. Otrzymaliśmy blisko 600 prac, spośród których wyróżniliśmy 77 i nagrodziliśmy 30.  

Marika Sasnal, lat 13_1  Wojtek Grochowski, 8 lat

Czytaj więcej

Przed nami Małopolski Turniej Tańca HIP HOP "FULL OUT DANCE BATTLE", organizowany przez Centrum Młodzieży. Zmagania młodych tancerek i tancerzy odbywać się będą w najbliższą sobotę (29 maja) w godz. 11:00-19:00 w KS BRONOWIANKA (ul. Zarzecze 124).

Ze względu na obostrzenia epidemiczne impreza odbędzie się bez udziału publiczności, w reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej

Teatrzyk dla dzieci, występy muzyczne, warsztaty artystyczne i ogrodnicze, animacje dla dzieci - to wszystko (i o wiele więcej!) będzie czekać na Was już 30 maja w Parku Zaczarowanej Dorożki. Od godz. 15:00 zapraszamy mieszkańców Krakowa na piknik wielopokoleniowy w ramach "Miejskiego Programu Integracji Międzypokoleniowej.

 

CM-INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA-PIKNIK

Czytaj więcej

Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia stałe w Centrum Młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą: http://cmjordan.krakow.pl/zajecia-stale.
Uwaga: wszystkie etapy rekrutacji odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez specjalny formularz na stronie www.cmjordan.krakow.pl (pomarańczowy przycisk REKRUTACJA 2021/2022 po prawej, u góry strony). Bezpośredni link do formularza rekrutacyjnego: www.rekrutacja.cmjordan.krakow.pl.

Czytaj więcej

Od najbliższego poniedziałku (24 maja br.) umożliwiamy wchodzenie na teren budynku Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 rodzicom i opiekunom odprowadzającym dzieci na zajęcia. Prosimy o korzystanie z wejścia głównego do CM.
Uwaga! Informacja dotyczy również dzieci z Akademii Twórczego Przedszkolaka, które od tej pory będą odprowadzane i odbierane przez rodziców/opiekunów bezpośrednio na II piętrze, w siedzibie Akademii - tak jak to się odbywało przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z pandemią.

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na "Wakacje z pasją!" - można się już zapisać na kolonie letnie organizowane przez nas w lipcu i sierpniu 2021, w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (filia nr 2 Centrum Młodzieży). Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat!

Czytaj więcej

27 maja 2021 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny i jednocześnie ostatni w tym roku szkolnym wykład zdalny z cyklu Spotkania Matematyków. Posłuchamy lekcji na temat: "Orzeł czy reszka?". Wykład poprowadzą: dr Joanna Major oraz dr Maciej Major.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Dzielnica I Stare Miasto - moje miejsce na Ziemi". Wydarzenie kierujemy do uczniów szkół podstawowych i średnich znajdujących się na terenie Dzielnicy I Stare Miasto oraz mieszkańców (obecnych i mieszkających tu w przeszłości) Dzielnicy I Stare Miasto.

Czytaj więcej

IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej już w najbliższy weekend. Impreza, która odbędzie się w dniach 21-23 maja ma już nie lada renomę - dzięki bogatej ofercie aktywności sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych Święto Rodziny Krakowskiej co roku skupia dzieci, młodzież i dorosłych. Jak zawsze w organizację Święta włącza się Centrum Młodzieży. W tym roku zapraszamy do naszego rodzinnego ogrodu przy ul. Krupniczej 38:).

Czytaj więcej

Zwolniły się ostatnie wolne miejsca na dwa sierpniowe turnusy (16-20.08 i 22-27.08) półkolonii letnich dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywają się w terminie 28.06-27.08.2021 r., w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. 

/UWAGA: jeśli szukacie Państwo informacji o półkoloniach w Mistrzejowicach - można je znaleźć tutaj./

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza krakowskie podstawowe szkoły samorządowe do udziału w konkursie na najlepsze pomysły dotyczące promocji idei Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Prace konkursowe mają przygotować uczniowie, z ewentualną pomocą nauczycieli, rodziców bądź innych pracowników szkoły. Do wygrania trzy wyjazdy do Centrum Wypoczynku JORDANOVA k. Starego Sącza oraz szansa na zrealizowanie wymarzonych projektów na rzecz zwycięskich szkół.

Czytaj więcej

Znamy już wyniki konkursu "Owocowo-warzywne inspiracje". Tak, jak się spodziewaliśmy, otrzymaliśmy pomysłowe, kolorowe i bardzo przemyślane prace. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!


Czytaj więcej

Sekcja rowerowa Klubu SLALOM działającego w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza swoich klubowiczów oraz młodych krakowian w wieku od 8 lat (także z rodzicami) na wyprawę drogami wiodącymi przez Wiślaną Trasę Rowerową, Velo Raba i Puszczę Niepołomicką. Impreza, organizowana w ramach kampanii miejskiej Kraków w formie, rozpocznie się w 29 maja br. (sobota) o godz. 11.00.

Czytaj więcej

Klub Narciarski SLALOM działający w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza swoich klubowiczów oraz dzieci w wieku 7-10 lat w najbliższą sobotę (8 maja) w godz. 10:00-13:00 na plenerowy trening na rolkach i hulajnogach.
Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii miejskiej Kraków w formie.

Czytaj więcej

Strona 1 z 24  >  >>