Jutro (24 kwietnia br.) w Teatrze Nowym PROXIMA przy ul. Krakowskiej 41 odbędzie się finał jubileuszowych, trzydziestych Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych TEATR MOICH MARZEŃ. 

Czytaj więcej

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim uczestnikom zajęć oraz ich rodzicom i przyjaciołom najlepsze życzenia!

Czytaj więcej

Informujemy, że w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie odbyło się referendum strajkowe, w wyniku którego większość pracowników opowiedziała się za przystąpieniem do ogólnopolskiej akcji strajkowej. W związku z tym, od dnia 23 kwietnia br. do odwołania, część zajęć prowadzonych przez nauczycieli CM nie będzie się odbywać.

Czytaj więcej

15 kwietnia br. o godz. 11:00 w sali teatralnej Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 rozpocznie się finał Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie". Wydarzenie jest otwarte dla publiczności (wstęp wolny).

Czytaj więcej

8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12.00 w legendarnej Piwnicy pod Baranami odbędzie się finał „Spotkań z piosenką aktorską”.  

Czytaj więcej

2 maja 2019 r. - w dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - zapraszamy na imprezę „Dla Biało-Czerwonej”, czyli rodzinny przejazd na rolkach, wrotkach i hulajnogach. Impreza odbędzie się w ramach XXXIV edycji projektu Młodzież pamięta® w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ukraińskiego. Od 7 do 15 kwietnia 2019 r. mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję obejrzeć (na deskach m. in. Groteski, Teatru Słowackiego, Teatru bez Rzędów i scenie Centrum Młodzieży) spektakle przygotowane przez 18 grup teatralnych. Będą również uczestniczyć w spotkaniach z artystami, warsztatach, panelach dyskusyjnych i wystawach.

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na tegoroczny Przegląd Teatralno-Muzyczny dla osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”, organizowany już po raz siedemnasty przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Gminą Miejską Kraków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia br. (wtorek-piątek w godz. 10:00-12:00) w siedzibie Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 (sala teatralna).    

 

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza przez całe wakacje dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie letnie.
Zajęcia będą się odbywać w terminie 24.06-30.08.2019 r., w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 16.30, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Dzieci będą podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 lat oraz 10-12 lat.

Czytaj więcej

1 kwietnia br. (od godz. 7:30) rozpoczynamy zapisy na kolonie letnie organizowane przez nas w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (filia nr 2 Centrum Młodzieży).

Czytaj więcej

Uczniów klas IV - VIII z krakowskich szkół podstawowych zapraszamy do udziału w  konkursie plastycznym pt. "Petersburg jak malowany!", realizowanym we współpracy ze Zgromadzeniem Ustawodawczym w Petersburgu. Na prace plastyczne czekamy do 3 czerwca br.

Czytaj więcej

25 marca 2019 r. w Centrum Młodzieży odbędzie się II etap Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”.

Czytaj więcej

Dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy do udziału w Małopolskim Konkursie Piosenki „PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ”. Eliminacje Wojewódzkie odbędą się w Centrum Młodzieży w dniach 16-17 kwietnia br.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XV Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
W 2019 roku temat przewodnim „Przeglądu” są walki o granice odradzającej się Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1918-1922.

Czytaj więcej

W najbliższy poniedziałek (18 marca) o godz. 10:00 w sali teatralnej CM rozpocznie się finał konkursu wiedzy Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali.

 

Czytaj więcej

Latem Centrum Młodzieży będzie organizowało międzynarodową wymianę „Europe on horseback. Młodzi miłośnicy koni huculskich z Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o hodowli koni, a także o kulturze i tradycjach krajów wyszehradzkich. Integracja, nawiązywanie znajomości i przyjaźni, komunikacja pomimo bariery językowej i wspólna dobra zabawa są nie mniej istotne.

Czytaj więcej

Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na drzewo genealogiczne. Na prace czekamy do 10 kwietnia.

Czytaj więcej

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, działające w Centrum Młodzieży, zaprasza na WIECZÓR KULTURY IRLANDZKIEJ. Wydarzenie odbędzie się 15 marca w sali nr 309 (CM, ul. Krupnicza 38).

Czytaj więcej

Wraz z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk, działającym w CM, zapraszamy na wykład pod tajemniczym tytułem "Logicznie o kapeluszach". Cykl Spotkania matematyków skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

21 lutego o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Krakowie odbędzie się uroczystość upamiętniająca gen. Augusta Emila Fieldorfa "NILA" w 66. rocznicę śmierci.

Czytaj więcej

21 lutego o godz. 8.45 w Centrum Młodzieży rozpocznie się III Festiwal Filmowy "Odkryjmy nasz świat", którego uczestnikami są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, uczące się w placówkach kształcenia specjalnego na terenie województwa małopolskiego. 

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład w ramach projektu "Kraków mniej znany" dla uczestników niewidomych i słabowidzących, przybliżający dzieje Krakowa w miejscach często pomijanych, ale wyjątkowo ważnych.

Czytaj więcej

W tym roku po raz trzeci zapraszamy młodych artystów w wieku 14-24 lat do udziału w „Spotkaniach z piosenką aktorską”. Na zgłoszenia czekamy do 20 marca 2019 r. do godz. 12.00.

Czytaj więcej

Strona 1 z 14  >  >>