Mosty Między Miastami” to projekt, który już na stałe wrósł w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Filarami tego międzynarodowego wydarzenia są młodzi artyści z Krakowa, Słowacji oraz Ukrainy. Już od kilkudziesięciu lat spotykają się oni w grudniu, aby wspólnie kolędować, śpiewać i tańczyć. Uczestnicy projektu to członkowie zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych, a także soliści.

Czytaj więcej

Aż cztery piękne bożonarodzeniowe drzewka stanęły tuż przed świętami w Centrum Młodzieży. Pachnące lasem choinki przyjechały do nas prosto z Nadleśnictwa Myślenice i są podarunkiem od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Czytaj więcej

9 grudnia w sali teatralnej CM odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu "Widokówka z Krakowa", którego Sponsorem Strategicznym była Polska Spółka Gazownictwa.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na dziewiąty wykład w ramach projektu "Kraków mniej znany" - dla osób niewidomych i słabowidzących, przybliżający dzieje Krakowa w miejscach często pomijanych, ale wyjątkowo ważnych.

Czytaj więcej

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”, a także pasjonatów i wielbicieli twórczości barda zapraszamy na spotkanie z Piotrem Wirońskim, autorem książki "Wbrew, pomimo i dlatego: analiza twórczości Jacka Kaczmarskiego".

Czytaj więcej

Między 1 a 8 lutego 2020 r. serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat na zimowisko w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (Beskid Sądecki). Zapisy ruszają już 2 grudnia (poniedziałek)!

Czytaj więcej

Między 27 stycznia a 7 lutego 2020 r. serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na półkolonie zimowe. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Zapisy ruszają już 2 grudnia (poniedziałek)!

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza do udziału w X Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”, skierowanym do uczniów szkół średnich. 

Czytaj więcej

7 listopada br. w Celestacie -Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Lubicz 16 -odbyło uroczyste zakończenie i ogłoszenie wyników VII Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących, który był rozgrywany w październiku w Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Karcher Hala Cracovia (Al. Focha 40).
Krakowski Turniej odbywa się od pierwszej edycji przy wsparciu Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Czytaj więcej

17 listopada w Centrum Kongresowym ICE (ul. Marii Konopnickiej 17) odbędzie się kolejna już odsłona Dzień Dobry ICE Kraków - tym razem związana z 5. rocznicą urodzin obiektu. Podczas wydarzenia zaprezentuje się także Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym "Most do Gruzji" oraz Ormiańskim Towarzystwem Kulturalnym "Հայ Մշակութային Ընկերություն" zapraszamy na Dni Kaukazu 2019! Wydarzenie odbędzie się w CM w najbliższy weekend (16-17 listopada).

Czytaj więcej

11 listopada br. już dwudziesty siódmy raz ulicami miasta przejedzie Tramwaj Patriotyczny. Jak co roku zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu młodych ludzi - uczniów małopolskich szkół. Do wspólnego śpiewania organizatorzy zapraszają także mieszkańców Krakowa, rodziny z dziećmi oraz turystów odwiedzających miasto. Na uczestników czekają śpiewniki pieśni patriotycznych, a także biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe plakietki i ulotki.

Przejazd tramwaju odbędzie się 11 listopada w godzinach 10.30-14.30 na trasie: Poczta Główna, Plac Wszystkich Świętych, Filharmonia, Bagatela, Basztowa, Długa, Dworzec Towarowy, Dworzec Główny, Poczta Główna.

Czytaj więcej

Uwaga, uczący się języka angielskiego!
13 listopada (środa) zapraszamy na otwarte spotkanie z panem Neilem Fosterem i wykład w języku angielskim dotyczący historii Lincolnshire. Nasz gość zapowiada mnóstwo ciekawostek i podróż przez 2000 lat historii: pojawią się wątki dotyczące królów, wiedźm, najazdów, wojen i zdrad ;). Wstęp wolny!

Czytaj więcej

Uczestnicy zajęć plastycznych CM zostali nagrodzeni w XX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” (Toruń 2019), zorganizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Tematem tegorocznej edycji konkursu były OGRODY.

Czytaj więcej

7 listopada zapraszamy na finał konkursu recytatorskiego i plastycznego "Lokomotywą w świat wierszy Juliana Tuwima".

Czytaj więcej

W najbliższy czwartek (7 listopada) w krakowskim Celestacie odbędzie się uroczyste zakończenie VII Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących. 

Czytaj więcej

Dzieci od 5 r. ż. wraz z opiekunami zapraszamy na sobotnie warsztaty ceramiczne, podczas których nauczymy się róż­nych technik pracy z gliną i poznamy możliwości pieca ceramicznego. Dowiemy się także, jakie materiały wy­korzystywane są w trakcie modelowania i zdobienia.

Czytaj więcej

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra w filii nr 2 Centrum Młodzieży w Gołkowicach Górnych, czyli w Centrum Wypoczynku JORDANOVA.

Oferta:

  • domki: od 600 zł za dobę (1-6 osób) do 700 zł (8 osób)*
  • apartamenty od 260 zł za dobę (2 osoby) do 400 zł (4 osoby)*
  • pokoje: 200 zł za dobę (2 osoby)*

 

Czytaj więcej

W sobotę, 12 października br. grupa tańca współczesnego AGITATUS z CM zaprasza na rozpoczęcie sezonu artystycznego 2019/20.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji konkursu na widokówkę z Krakowa. Pejzaże, ciekawe ujęcia zabytków, postaci z legend i bajek zostaną pokazanie na okolicznościowej wystawie i wydrukowane w specjalnym albumie.

Czytaj więcej

Jeszcze do 11 października przyjmujemy zgłoszenia przedszkolaków do konkursu recytatorskiego, a do 25 października - do plastycznego. Oba konkursy mają na celu popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima.

Czytaj więcej

Kto chce przetestować zupełnie nowe fotele? ;) Już jutro (piątek, 4 X) zapraszamy na pierwszy seans po remoncie sali kinowej w naszym Kinie Paradox. Obejrzą Państwo film "Free Solo: ekstremalna wspinaczka". Wstęp wolny!

Czytaj więcej

15 października 2019 roku (wtorek) o godz.16.00 w Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 odbędzie się uroczysta inauguracja działalności Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk w roku szkolnym 2019/2020.

 

Czytaj więcej

Strona 1 z 17  >  >>