15 grudnia od godz. 10.00 w Centrum Kongresowym ICE (ul. Marii Konopnickiej 17) odbędzie się jedenasta odsłona Dzień Dobry ICE Kraków. Podczas wydarzenia zaprezentuje się także Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. w auli Gmachu Głównego Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zebrali się laureaci VI konkursu plastycznego „Patroni Krakowskich Ulic”, którego Centrum Młodzieży było współorganizatorem.

Czytaj więcej

„Mosty Między Miastami” to projekt, który już na stałe wrósł w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Filarami tego międzynarodowego wydarzenia są młodzi artyści z Krakowa, Słowacji oraz Ukrainy. Już od kilkunastu lat spotykają się oni w grudniu, aby wspólnie kolędować, śpiewać i tańczyć. Uczestnicy projektu to członkowie zespołów folklorystycznych
i wokalno-tanecznych, a także soliści.  

 

Czytaj więcej

Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana serdecznie zapraszają na piąty wykład z cyklu "Kraków mniej znany", dedykowany uczestnikom niewidomym i słabowidzącym. Projekt przybliża dzieje Krakowa w miejscach często pomijanych, ale wyjątkowo ważnych. Tematem spotkania będzie tym razem "Historia medycyny na przestrzeni wieków".

Czytaj więcej

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych organizowanych w ramach akcji "Zima w mieście". Zapisy ruszają już 3 grudnia!

Czytaj więcej

12 grudnia o godz. 9.00 zapraszamy serdecznie do sali teatralnej CM na przegląd małych form teatralnych „Jasełka” w wykonaniu młodzieży z ośrodków opiekuńczo-edukacyjno-wychowawczych. Zgłoszone zespoły zaprezentują nowe, oryginalne przedstawienia opowiadające o narodzinach Jezusa.

Czytaj więcej

Aż cztery piękne bożonarodzeniowe drzewka stanęły przed świętami w Centrum Młodzieży. Pachnące lasem choinki przyjechały do nas prosto z Nadleśnictwa Myślenice i są podarunkiem od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Dziękujemy!

Czytaj więcej

Uczniów szkół średnich z całej Polski zapraszamy i zachęcamy do udziału w IX Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”.

Czytaj więcej

Antropocen oraz Geologiczne uwarunkowania rozwoju jaskiń na świecie, to tematy wykładów organizowanych przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk w grudniu i styczniu.

Czytaj więcej

29 listopada w Centrum Sportu Niepełnosprawnych (Karcher Hala Cracovia) odbyło się ogłoszenie wyników VI Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących, który był rozgrywany przez cały listopad. Projekt realizowany jest od początku we współpracy i przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Czytaj więcej

10 grudnia o godz. 17.00 w Centrum Młodzieży odbędzie się finał konkursu na najpiękniejszą pocztówkę z Krakowa. Konkurs adresowany był dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów Krakowa i powiatu krakowskiego.

Czytaj więcej

14 grudnia zapraszamy na niezwykłe warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat Szopki Krakowskiej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Czytaj więcej

1 grudnia zapraszamy wszystkich sympatyków twórczości Jacka Kaczmarskiego na specjalny koncert w wykonaniu grupy artystycznej Młoda Polska.

 

Czytaj więcej

W salach, w których uczestnicy naszej Akademii Twórczego Przedszkolaka mają zajęcia, działają już dwa oczyszczacze powietrza, zakupione w ramach realizacji zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017.

 

Czytaj więcej

Ferie zimowe już w styczniu! Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną ofertę wyjazdu do Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych dla młodzieży w wieku 10-15 lat. W programie znalazły się różnorodne warsztaty, zajęcia sportowe oraz wycieczki.

Czytaj więcej

Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w wykładach popularyzujących matematykę. Pierwszy z nich odbędzie się już 22 listopada.

Czytaj więcej

W najbliższy poniedziałek (19 XI) o godz. 17.00 zapraszamy do kina PARADOX (ul. Krupnicza 38) na kolejną edycję  HALO ECHO. W ramach wydarzenia odbędą się projekcje wybranych filmów VII Międzynarodowego Przeglądu Filmów Animowanych Autorstwa Dzieci.

Czytaj więcej

Śpiewniki, plakaty, ulotki i okolicznościowe karty z serii "Polscy Bohaterowie" będą czekać na pasażerów Patriotycznego tramwaju, który 11 listopada 2018 r. od 10.30 do 14.30 będzie jeździł wokół krakowskich Plant.

 

Czytaj więcej

8 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbędzie się finał konkursu plastycznego dla dzieci "Spotkanie z Polską Legendą".

Czytaj więcej

Wszystkich miłośników narciarstwa zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdu na obóz do północno - wschodniej części Włoch. Czeka na Was mnóstwo zimowych atrakcji!

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na czwarty wykład w ramach projektu "Kraków mniej znany" - dedykowany uczestnikom niewidomym i słabowidzącym, przybliżający dzieje Krakowa w miejscach często pomijanych, ale wyjątkowo ważnych.

Czytaj więcej

10 listopada o godz. 18.30 w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY odbędzie się specjalny koncert pieśni patriotycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości. Na scenie zaprezentuje się Chór Rozrywkowy "Jaszczury" z Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Projekt „Bohaterowie naszej przeszłości” realizowany jest w ramach programu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa". Celem spotkań jest przypominanie młodym ludziom bohaterskich postaci i najważniejszych wydarzeń z naszej najnowszej historii.

 

Czytaj więcej

21 października o godz. 19.00 zapraszamy do Krakowskiego Centrum Choreograficznego na specjalne otwarcie sezonu artystycznego grupy tańca współczesnego a g i t a t u s, działającej w Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski mogą brać udział w najstarszym konkursie wiedzy historycznej na temat Krakowa. Temat konkursu w roku szkolnym 2018/2019 brzmi: „Cracovia Mediaevalis. Kraków do schyłku wieków średnich".

Czytaj więcej

Strona 1 z 13  >  >>