W roku 2021 mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To idealna okazja, by zorganizować konkurs poświęcony pamiętnym wydarzeniom i ich bohaterom. Do udziału zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Krakowa. 

Witaj Majowa jutrzenko!, afisz

Czytaj więcej

Wystartowaliśmy z nowym projektem pn. MIEJSKI PROGRAM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ. Już niebawem podamy szczegółowe informacje na temat wydarzeń w ramach programu.

Czytaj więcej

Informujemy, że w rozporządzeniu w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w niektórych placówkach oświatowych i przejścia na pracę hybrydową lub zdalną, nie zostały wymienione placówki wychowania pozaszkolnego jaką jest Centrum Młodzieży. Tym samym nasza placówka jest nadal otwarta na zajęcia stacjonarne na obecnych zasadach.

Czytaj więcej

Zdrowe żywienie ma same plusy! Znacie to przysłowie: "An apple a day keeps the doctor away"? Złapcie za aparat lub pędzle i pokażcie nam, które warzywa i owoce występują w Waszych domach!

 

Konkurs Owocowo-warzywne inspiracje, afisz A3

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Bliżej świata, który odbędzie się 29 marca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 16.30. Wykład pt. Sytuacja geopolityczna poszczególnych regionów/subregionów świata - na przykładzie Bałkanów, wygłosi dr hab. Mirella Korzeniewska-Wiszniewska, prof. UJ.

Czytaj więcej

25 marca (czwartek) 2021 r. o godz. 17:00 zapraszamy do udziału w wykładzie z matematyki pt. „Efekt motyla", który wygłosi dr Anna Gierzkiewicz – Pieniążek. Spotkanie odbędzie się na platformie Live Webinar.

Czytaj więcej

1 marca br. ruszają zapisy na półkolonie letnie dla dzieci wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywać w terminie 28.06-27.08.2021 r., w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży zaprasza dzieci w wieku od 6 do 9 lat na półkolonie letnie w Mistrzejowicach, w Nowej Hucie! W ofercie m.in.: zajęcia i warsztaty prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, bilety wstępu do krakowskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych oraz na zajęcia rekreacyjne, codzienny dwudaniowy obiad oraz deser.

Półkolonie, Mistrzejowice, plakat-1-1

 

Czytaj więcej

Można się już zapisać na kolonie letnie organizowane przez nas w lipcu i sierpniu 2021, w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (filia nr 2 Centrum Młodzieży). Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat!

 

Czytaj więcej

Już w najbliższy poniedziałek pokażemy filmy animowane zrealizowane przez dzieci oraz młodzież w roku szkolnym 2019/2020. Dzieła przyjechały do nas z Wrocławia, gdzie organizowany jest festiwal Halo Echo.

2021-IX-halo-echo-do netu

Czytaj więcej

Wykłady z cyklu "Bliżej świata" zostały zorganizowane w ramach projektu Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Laboratorium dla Nauki „Global Trends Lab", funkcjonującego w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future. Projekt jest koordynowany przez dr hab. Kingę Annę Gajdę.

Czytaj więcej

Kino Studyjne PARADOX ("kino kieszonkowe, kameralne, klimatyczne, krnąbrne"), które działa w Centrum Młodzieży, poszukuje osoby na stanowisko kinooperatora. Na oferty czekamy do 12 marca br.

Czytaj więcej

25 lutego 2021 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny wykład online z cyklu Spotkania Matematyków, skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

Jeśli kochacie ruch i sport albo właśnie teraz chcecie rozpocząć Waszą przygodę z gimnastyką, to zapiszcie się na nasze zajęcia FITNESS! Ćwiczymy zawsze w poniedziałki oraz środy popołudniami. Zapraszamy osoby po 16 roku życia - istnieje także możliwość uczestnictwa osób młodszych.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Dzielnice V Krowodrza i VII Zwierzyniec w Krakowie, zapraszają mieszkańców do odbioru bezpłatnych biletów, dzięki którym możliwe będzie zwiedzanie Kopca oraz Muzeum Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim, którego motywem przewodnim jest podróż. Bliskie i dalekie wyprawy – opowiedzcie nam o nich. Wybierzcie wiersz i przygotujcie jego interpretację. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z Krakowa.

Czytaj więcej

Już 20 marca rozpoczynamy kolejne spotkania z cyklu „MOJE MIASTO”. Zainteresowanym polecamy również warsztaty „Miasto –zajęcia konstrukcyjne” (warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat). Obie inicjatywy uwrażliwiają na przestrzeń miejską, zabytki, miejsca historyczne i rozwiązania architektoniczne. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Nabór dotyczy młodzieży 16+ o średnim poziomie zaawansowania. Zapraszamy pasjonatów tańca współczesnego!

taniec ulotka do internetu ost

Czytaj więcej

Święta Wielkiej Nocy w górach? Zapraszamy do Centrum Wypoczynku JordaNova (filia Centrum Młodzieży) w Beskidzie Sądeckim. Proponujemy pobyt w atrakcyjnej cenie!

Czytaj więcej

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk (działające w CM) wraz z Instytutem Europeistyki UJ, zapraszają do udziału w wykładach on-line dotyczących Unii Europejskiej i NATO. Spotkania prowadzone będą na platformie MS Teams. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

 

Czytaj więcej

„Nic się nie kończy prostym tak lub nie” to konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim, wybitnym pieśniarzu, poecie, prozaiku, autorze tekstów piosenek. Wydarzenie liczy już 11 lat!

Czytaj więcej

Już w najbliższą niedzielę - 31 stycznia - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wraz z WSZiB w Krakowie przygotowaliśmy aż 12 licytacji na Allegro. Zebrane pieniążki zostaną przekazane WOŚP i przeznaczone na pomoc potrzebującym. 

Czytaj więcej

W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Jego proza do dziś inspiruje jak mało która. Przyszło nam żyć w czasach, które są jak żywcem wyjęte z katastroficznego filmu o przyszłości - puśćmy więc wodze fantazji i idźmy o krok dalej, kreując świat maszyn doskonałych!

Czytaj więcej

"Podusia dla Babusi i Dziadziusia, czyli artystyczna szczepionka na całe życie od Wychowanków PSWP z całej Polski" - inicjatorem akcji ogólnopolskiej i międzynarodowej jest Młodzieżowy Ośrodek PracyTwórczej w Dąbrowie Górniczej, a Centrum Młodzieży ochoczo przystąpiło do udziału!

 

Czytaj więcej

Strona 1 z 22  >  >>