Już w sobotę, 22 czerwca, rozpoczynamy międzynarodową wymianę „Europe on horseback” w stadninie koni w Nielepicach. Młodzi miłośnicy koni huculskich z Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o hodowli koni, a także o kulturze i tradycjach krajów wyszehradzkich. Integracja, nawiązywanie znajomości i przyjaźni, komunikacja pomimo bariery językowej i wspólna dobra zabawa są nie mniej istotne.

Czytaj więcej

Już w najbliższą niedzielę (23 czerwca) spotykamy się na stadionie sportowym SOKS Płomień-Kostrze, by wziąć udział w pikniku rodzinnym w ramach Świta Dzielnicy VIII Dębniki. Na występy artystyczne oraz warsztaty i animacje rodzinne zapraszamy już od godz. 15.00!

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład w ramach projektu "Kraków mniej znany" dla uczestników niewidomych i słabowidzących. Tym razem jego tematem będą zagadki XX-wiecznych miejsc zbrodni.

Czytaj więcej

Od 15 września 2019 r. rusza dodatkowa grupa zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

 12 czerwca br., podczas sesji Rady Miasta Krakowa, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego "Czy znasz Kraków?". Temat konkursu w roku szkolnym 2018/2019 brzmiał: „Cracovia Mediaevalis. Kraków do schyłku wieków średnich".

Laureaci  konkursu "Czy znasz Kraków?" otrzymali nagrody, dyplomy, upominki, a także certyfikaty udziału w finale Konkursu Wiedzy o UJ. Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza przez całe wakacje dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie letnie.
Zajęcia będą się odbywać w terminie 24.06-30.08.2019 r., w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 16.30, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Dzieci będą podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 lat oraz 10-12 lat.

Uwaga: przedłużamy termin zapisów do 31 maja br.!

Czytaj więcej

1 kwietnia br. (od godz. 7:30) rozpoczęliśmy zapisy na kolonie letnie organizowane przez nas w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza (filia nr 2 Centrum Młodzieży).

Czytaj więcej

Już jutro (piątek, 14 czerwca) w godz. 16.00-22.00 zapraszamy na Integracyjny Dzień Bronowic (była to impreza pierwotnie zaplanowana na 25 maja - niestety nie odbyła się na stadionie Bronowianki z powodu ulewnych opadów deszczu). Tym razem zapraszamy do bronowickiego amfiteatru przy ul. Zarzecze. 

Czytaj więcej

Wakacje jeszcze się nie zaczęły, ale już teraz zapraszamy na międzynarodową wymianę młodzieży w Portugalii (27 IX – 6 X). Wymiana ma charakter ekologiczny, a jej celem jest odzyskiwanie równowagi między Naturą i Kulturą, poszukiwanie dróg bezkonfliktowego współistnienia z przyrodą i najbliższym otoczeniem, życia w sposób przynoszący przyrodzie jak najmniej szkody. Uczestnikami będą: Portugalia, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie), Finlandia i Polska. 

Czytaj więcej

W dniach 13-16 czerwca 2019 roku w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbędą się XVII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA – Kraków 2019. Już po raz siódmy do Krakowa przyjadą młodzi pasjonaci teatru, żeby wziąć udział w warsztatach oraz zaprezentować swoje sceniczne dokonania, a wszystko – jak zawsze – w serdecznej, zdrowej i uśmiechniętej atmosferze :)XVII_WTOOPA_LOGO_Fly_GREEN_inv.

Czytaj więcej

W najbliższy poniedziałek (17 czerwca) o godz. 17:00 w sali Kina Paradox przy Krupniczej 38 odbędzie się pokaz filmów uczestników zajęć z filmu animowanego z Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

12 czerwca br., podczas sesji Rady Miasta Krakowa, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu historycznego "Czy znasz Kraków?". Temat konkursu w roku szkolnym 2018/2019 brzmiał: „Cracovia Mediaevalis. Kraków do schyłku wieków średnich". 

Czytaj więcej

Wszystkich zainteresowanych zajęciami prowadzonymi przez Centrum Młodzieży prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą: http://cmjordan.krakow.pl/zajecia-stale oraz z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2018/19.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza na zakończenie sezonu artystycznego grup tanecznych Pracowni Teatru i Tańca. Impreza odbędzie się 11 i 12  czerwca 2019 r. w Teatrze Variete (ul. Grzegórzecka 71).

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na 8. edycję Parady Szkolnych Patronów, która odbędzie się 7 czerwca (piątek). W imprezie wezmą udział delegacje uczniów szkół i przedszkoli krakowskich wraz z opiekunami w strojach nawiązujących do patrona placówki. Hasło tegorocznej parady: „Z patronem w przyszłość”. Najlepsze przebrane reprezentacje szkół zostaną nagrodzone.

Czytaj więcej

Uwaga, uczący się języka angielskiego!
W najbliższy poniedziałek (3 czerwca) zapraszamy na otwarte spotkanie z panem Neilem Fosterem (Surveyor of Land Drainage Engineering) i wykład w języku angielskim dotyczący melioracji wybrzeża Anglii (w związku z ociepleniem klimatu problem zalewania przez morze lądu narasta).

Czytaj więcej

Kontynuujemy świętowanie Dni Dzielnicy I! Koncerty, pokazy, warsztaty i aktywności rodzinne, gra miejska, zabawy cyrkowe, dzień otwarty w Teatrze Groteska oraz Domu Józefa Mehoffera, bezpłatna projekcja filmu "Mirai" w Kinie Paradox, występy Naszych Artystów z Rynku Głównego, Lotna Czytelnia WBP, strefa rodzinnej aktywności, potańcówka i pyszna wegegrochówka z kuchni polowej w ogrodzie Centrum Młodzieży – to tylko część atrakcji zaplanowanych na 9 czerwca (niedziela) w godz. 10:00-22:00 w ramach Święta Ulicy Krupniczej. 

test
Czytaj więcej

Uliczne puzzle, ekscytujące poszukiwania najbardziej tajemniczych miejsc, quizy, zagadki i wielkie ważenie kaszy na czas. To tylko niektóre atrakcje gry ulicznej, która rozegrana zostanie 9 czerwca 2019 roku podczas "Święta ulicy Krupniczej". Każda drużyna otrzyma taki sam zestaw pytań. Ich rozwiązanie wymagać będzie kreatywności, pomysłowości i zaangażowania wszystkich członków zespołu. Wygra ekipa, która zdobędzie najwięcej punktów.

Czytaj więcej

1 czerwca (sobota) zapraszamy do Ogrodu Czapskich, znajdującego się na tyłach Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego przy ul. Piłsudskiego 12 - wspólnie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka!

Czytaj więcej

Finał XVII Przeglądu Teatralno - Muzycznego "O Buławę Lajkonika" odbędzie się 25 maja 2019 r. o godz. 12.00 w sali teatralnej CM (ul. Krupnicza 38).

Czytaj więcej

Z przykrością informujemy, że - ze względu na złe warunki atmosferyczne - zaplanowane na jutro (25 maja br.) Integracyjne Dni Bronowic zostają odwołane. Warunki na stadionie KS Bronowianka, z uwagi na trwające od kilku dni ulewy i stojącą na murawie wodę, nie pozwalają na przeprowadzenie imprezy w sposób bezpieczny dla uczestników oraz osób organizujących ją od strony technicznej.

Czytaj więcej

W najbliższy wtorek rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na specjalny wykład otwarty pt. "Jama ustna brama do zdrowia". Najmłodsi pacjenci będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat prawidłowego dbania o swoje zęby. Wstęp wolny!

Czytaj więcej

Już w najbliższą niedzielę (26 maja br.) rozpoczną się Dni Dzielnicy I Stare Miasto. Zapraszamy na Bulwar Czerwieński, do Altany na Plantach, na Plac Nowy, na Święto ulicy Brzozowej, na spektakl w Klubie Aktora SPATiF LOŻA oraz do Teatru w Krakowie im. J. Słowackiego.

Druga odsłona Dni jest z kolei zaplanowana na 9 czerwca - wtedy świętować będzie ulica Krupnicza!

Czytaj więcej

Koncerty, zawody sportowe, warsztaty artystyczne, a także konkursy i turnieje dla rodzin to najważniejsze atrakcje Integracyjnych Dni Bronowic, które odbędą się 25 maja 2019 r. na stadionie KS "Bronowianka" już od godz. 11.00.

Czytaj więcej

Strona 1 z 16  >  >>