"Podusia dla Babusi i Dziadziusia, czyli artystyczna szczepionka na całe życie od Wychowanków PSWP z całej Polski" - inicjatorem akcji ogólnopolskiej i międzynarodowej jest Młodzieżowy Ośrodek PracyTwórczej w Dąbrowie Górniczej, a Centrum Młodzieży ochoczo przystąpiło do udziału!

 

Czytaj więcej

158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego zostanie upamiętniona 22 stycznia 2021 r. (piątek) o godzinie 12:00. Ze względu na panującą pandemię, tym razem spotykamy się w zmniejszonym gronie.

W uroczystości wezmą udział jedynie pojedynczy przedstawiciele instytucji i organizacji państwowych, samorządowych i społecznych o charakterze niepodległościowym.

Czytaj więcej

„Muzyka jest wszędzie, czy ją słyszysz?” to wojewódzki konkurs dla nauczycieli przedszkoli oraz edukacji wczesnoszkolnej klas 1-3. Czekamy na autorskie i oryginalne scenariusze zajęć muzycznych/muzyczno-ruchowych.

Czytaj więcej

Po niespełna roku widzimy się po raz kolejny! Wraz z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk, działającym w CM, zapraszamy na czwartki z matematyką. Cykl wykładów skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

10 października 2020 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań "Moje miasto". Są to gry terenowe dla rodzin, które pozwalają poznać Kraków od wielu różnych stron, w tym architektonicznej i historycznej. Do tej pory odbyły się 3 spotkania, które przyciągnęły głodnych wiedzy i współpracy w grupie. 

Czytaj więcej

Małopolski Konkurs Prac Matematycznych to świetna szansa na pokazanie swoich matematycznych zdolności. Do udziału w wydarzeniu zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to podstawa! Można się uczyć w szkole, na kursach, z rodzicami i poprzez udział w wydarzeniach językowych. Sprawdźcie zasady konkursu "My Adventure With English".

Czytaj więcej

We wszystkich filiach Biblioteki Kraków czekają na Was darmowe egzemplarze Śpiewników Polskich Pieśni Patriotycznych, wydawanych przez Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Macieja Beiersdorfa - wieloletniego pracownika CM (twórcy Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "KRAKOWIAK").

Czytaj więcej

Między 4 a 15 stycznia 2021 r. serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat (max. 4 klasa SP) na półkolonie zimowe. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Zapisy ruszają już 2 grudnia (środa)!

 

Czytaj więcej

Wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy VI Bronowice, zapraszamy dzieci i młodzież (9-19 lat) do udziału w konkursie plastycznym poświęconym Dzielnicy VI. Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć pracę plastyczną przedstawiającą widok z okna. Okno musi znajdować się w Bronowicach, choć sami uczestnicy nie muszą być jej mieszkańcami.

Czytaj więcej

Już za moment startuje 29. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! I my weźmiemy w niej udział - 10 stycznia 2021 roku pójdziemy na FINAŁOWY SPACER. Jak do nas dołączyć? Zgłoś się do Sztabu WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

20_29FinalWOSP2021_serce_z_lizakow

Czytaj więcej

W związku z remontem elewacji w dniach 03-04.12.2020 r. wejście główne do CM będzie zamknięte. Wejście do budynku będzie możliwe przez drzwi boczne od strony parkingu; wejście na parking przez bramę wjazdową.

Czytaj więcej

Nowy rok szkolny to także nowe konkursy. W tym roku poza kolejnymi edycjami znanych nam wydarzeń szykujemy dla Was także nieznane dotąd propozycje. Sprawdzajcie zakładkę "Konkursy i festiwale" - dzieje się!

Czytaj więcej

Przygotowujecie 12 potraw wigilijnych? A może najważniejsza dla was jest choinka? Kto nie wyobraża sobie tego okresu bez śniegu, a kto bez Kevina? Spotkanie rodzinne czy wyjazd w góry? Co w święta kochają dzieci, a co rodzice?

Czytaj więcej

Znamy już termin VIII Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących. Do grona osób biorących udział w wydarzeniu można dołączać od grudnia 2020 do maja 2021 roku. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Informujemy, że w chwili obecnej wszystkie zajęcia w CM odbywają się planowo. O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu naszej placówki będziemy informować na bieżąco.

Czytaj więcej

Trwa dodatkowy nabór na zajęcia z ceramiki dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 21 lat. Warsztaty odbywają się w poniedziałki w godz. 14.30 - 16.00. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje zdolności manualne, tworząc przy tym niepowtarzalne formy rzeźbiarskie, mozaiki czy naczynia. Uwaga - posiadamy jedynie 3 wolne miejsca!

Czytaj więcej

„Nic się nie kończy prostym tak lub nie” to konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim, wybitnym pieśniarzu, poecie, prozaiku, autorze tekstów piosenek. Wydarzenie liczy już 11 lat!

Czytaj więcej

Choć nie odbędą się na żywo, nie mogliśmy z nich zrezygnować! XXXI Młodzieżowe Prezentacje Teatralne przyjmują postać konkursu online. Nagrania spektakli przesyłajcie poprzez darmową platformę WeTransfer. 

 

 

Czytaj więcej

11 listopada będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, jak co roku,  Ośrodek Edukacji Obywatelskiej (filia nr 1 CM) wysłał do wszystkich krakowskich przedszkoli pakiety biało-czerwonych chorągiewek, które dzieci zabiorą do swych domów.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Dzielnicą I Stare Miasto zapraszają młodzież (w wieku 9-19 lat) do udziału w konkursie „JORDAN INSPIRUJE”. Celem wydarzenia jest popularyzacja postaci naszego patrona oraz promowanie twórczego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego w sytuacji pandemii.

Czytaj więcej

Odkryj piękno, różnorodność oraz historyczne wartości najstarszej dzielnicy Krakowa i wygraj pobyt w Beskidzie Sądeckim! Do udziału w konkursie fotograficznym zapraszamy wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy I Stare Miasto.

Dzielnica I w obiektywie

Czytaj więcej

"Giń, zły wirusie!" - konkurs polega na przesłaniu prac (a właściwie ich zdjęć) wykonanych przez dzieci i nawiązujących do tytułu konkursu: jak należy unieszkodliwiać wirusy (na przykład przez mycie rąk czy noszenie maseczek). W konkursie mogą brać udział przedszkola i szkoły podstawowe samorządowe i niesamorządowe.

Czytaj więcej

Strona 1 z 21  >  >>