Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty i spędzenia Sylwestra z dala od zgiełku miasta w filii CM, czyli w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych w Beskidzie Sądeckim!

Czytaj więcej

Jeśli marzycie o wspaniałych świętach w górach, to mamy dla Was idealną ofertę na bożnoarodzeniowy wypad w Beskid Sądecki! Zapraszamy do filii CM - do Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych (koło Starego Sącza). Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dużych i małych :)

Czytaj więcej

Spoglądasz na świat z zainteresowaniem? Angażujesz się w tematy społeczne? Uważasz, że z pomocą kamery można pokazać prawdę – o aktualnych problemach czy ciekawych postaciach? Jeśli tak – poznaj siłę reportażu. Zapisz się na warsztaty w CM. 

Czytaj więcej

"Czy znasz Kraków?" to konkurs dla pasjonatów historii, w tym historii Krakowa. Wydarzenie ma bardzo długą tradycję - pierwsza edycja odbyła się niemal 60 lat temu, w roku 1961. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony jest  „Kraków na drodze ku Niepodległej”. 

Czytaj więcej

Niebawem, bo już 26 września, rozpoczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wszystkich Przyjaciół Centrum Młodzieży i Kina Paradox prosimy o wsparcie naszych projektów. Liczy się każdy głos - dlatego z góry dziękujemy za pomoc!

Czytaj więcej

Zajęcia w Centrum Młodzieży ruszają już 14 września. Nadal można się jednak zapisywać na niektóre warsztaty, a wśród nich na Gitarę basową. Lekcje odbywają się we wtorki po południu, a uczniowie mogą wybierać spośród bogatego repertuaru, w którym nie brakuje jazzu, funku, popu czy rocka. 

Czytaj więcej

Ruszył nowy projekt, dzięki któremu lepiej poznacie krakowskie Stare Miasto! Wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy I zapraszamy na BEZPŁATNE SPACERY Z PRZEWODNIKAMI. Pierwszy z nich, pod tajemniczym tytułem "Szlakiem krakowskich smoków", już 13 września.  Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj więcej

Pokazy plenerowe w Centrum Młodzieży wciąż trwają. Pod koniec wakacji w naszym ogrodzie zobaczyliśmy filmy, których motywem przewodnim było lato. We wrześniu natomiast wyświetlimy głośną produkcję Jana Komasy "Miasto 44". Seans organizowany jest w ramach projektu "Bohaterowie naszej przeszłości". Pokaz w dniu 13 września 2020 o godz. 19.30. 

Czytaj więcej

Pokaz iluzji, zawody sportowe, warsztaty artystyczne, koncert, a także konkursy i turnieje dla rodzin to najważniejsze atrakcje Integracyjnego Dnia Bronowic, który odbędzie się 19 września 2020 r. w amfiteatrze bronowickim już od godz. 15.00.

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży i Kino Paradox zapraszają na pokaz filmów o przyjaźni i rodzinie. Pokażemy produkcje skierowane zarówno do małych, jak i dorosłych widzów. Wśród filmów między innymi historia czworonoga, czyli "Był sobie pies" oraz zaskakująca opowieść o rodzinie (i nie tylko) w "Na noże". Będzie ciekawie!

Czytaj więcej

Duże zainteresowanie tańcem, jakim jest hip-hop sprawiło, że uruchomiliśmy dodatkową grupę - dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Zgłoszenie można złożyć poprzez stronę: www.rekrutacja.cmjordan.krakow.pl lub osobiście w placówce Centrum Młodzieży. Ilość uczestników ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń). 

Czytaj więcej

W roku 1926 Alan Aleksander Milne napisał dla swojego syna Christophera Robina książkę o przygodach Kubusia Puchatka zatytułowaną "Kubuś Puchatek". Była to pierwsza książka z całej serii. Dziś tego sympatycznego łakomczucha zna niemal każde dziecko. Już za moment bohater Milne skończy 95 lat. Jest to idealna okazja, by zorganizować konkurs plastyczny poświęcony jego postaci. 

Czytaj więcej

Prosimy o zapoznanie się z procedurami funkcjonowania Centrum Młodzieży - obowiązującymi od 1 września 2020 r.

Czytaj więcej

Dr. Henryk Jordan, patron Centrum Młodzieży - Kim był? Co takiego zrobił dla Krakowa? Czym przysłużył się dzieciom i młodzieży? Odpowiedzi na te pytania najlepiej poszukać samemu. Zróbcie swoje własne, prywatne dochodzenie i przedstawcie rezultaty w formie gry miejskiej!

Czytaj więcej

Do końca września br. trwa dodatkowa rekrutacja - w ramach wolnych miejsc - na zajęcia na rok szkolny 2020/21. W tym roku wnioski o przyjęcie na zajęcia w Centrum Młodzieży prosimy składać poprzez formularz dostępny na stronie: rekrutacja.cmjordan.krakow.pl.

 

Czytaj więcej

Warsztaty z plastyki zyskują dodatkowe godziny zajęć - ruszamy z nową, przedpołudniową grupą. Zajęcia będą odbywać się w środy w godzinach 10:00 - 13:15. Zapraszamy! 

Czytaj więcej

21 sierpnia zakończyliśmy III etap rekrutacji na zajęcia do Centrum Młodzieży.  Wszystkich, którzy chcą uzyskać informacje o przyjęciu na zajęcia lub na temat ewentualnych wolnych miejsc oraz dowiedzieć się czegoś więcej o samych zajęciach, zapraszamy do punktu informacyjnego CM.

Czytaj więcej

"Ostatni tydzień lata" to przegląd filmów, których motywem przewodnim jest lato. Startujemy już w poniedziałek, 24 sierpnia. W ogrodzie Centrum Młodzieży będzie można obejrzeć aż 8 produkcji z różnych części świata. Wśród pokazów między innymi głośny film "Nienasyceni" w reż. Luca Guadagnino i słynna trylogia Richarda Linklatera, w której w główne role wcielili się Julie Delpy i Ethan Hawke. 

Czytaj więcej

Wraz z "Fundacją Widowisk Masowych" zapraszamy do udziału w VII Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód - Zachód". Od 17 do 23 sierpnia 2020 r. mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję obejrzeć spektakle przygotowane przez 5 grup teatralnych.

Czytaj więcej

18 sierpnia br. w godz. 10.00-13.00 zapraszamy na nietypowy plener malarski. Tym razem będziemy malować otoczenie w całkiem nowym miejscu na mapie Krakowa, czyli w ARTsferze Muzeum Narodowego. 

Czytaj więcej

W konkursie z okazji 105. rocznicy urodzin księdza (i poety!) Jana Twardowskiego wzięło udział łącznie 129 prac przesłanych przez dzieci i młodzież z całej Polski. Okazuje się, że podejście do tematu było bardzo różnorodne, czasem żartobliwe, czasem poważne i nastrojowe.


Praca plastyczna autorstwa Natalii Wachel

Czytaj więcej

Od września w zajęciach z tańca współczesnego dla dzieci będą mogły brać udział zarówno młodsi (9-12 lat), jak i starsi uczestnicy (13-15 lat). Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą kontynuować czy też dopiero rozpocząć swoją przygodę z tańcem!

Czytaj więcej

Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie letnie w terminie: 17 - 28 sierpnia br.  Zajęcia odbywają się w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. Półkolonie w CM (w ramach akcji LATO W MIEŚCIE) trwają od 29 czerwca.

Czytaj więcej

Czy aparat towarzyszy Ci podczas każdej podróży? Czy zabierasz go ze sobą na spacery i krótkie wycieczki? Jeśli po prostu lubisz fotografować i masz od 14-18 lat weź udział w polsko-ukraińskim projekcie rekreacyjno-fotograficznym! W programie warsztaty fotograficzne połączone między innymi z wyprawą do Sanoka i nad Zalew Soliński.

Czytaj więcej

Wśród zajęć sportowych jakie oferujemy w roku szkolnym 2020/21, pojawiły się także całkiem nowe! "Gimnastyka dla smyka" to propozycja dla dzieci w wieku 4-6 lat - gry i zabawy ruchowe połączmy z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Czytaj więcej

Strona 1 z 20  >  >>